Ndikimi mjedisor i sobave me dru dhe qymyr në zonat rurale

soba konvencionale druri

Shtë e zakonshme të shohësh shumë familje që jetojnë në zona rurale ose që kanë shtëpi për të shkuar në fundjavë. Gjatë muajve të dimrit kur temperaturat janë shumë të ulëta, soba me dru dhe qymyr përdoren për të ngrohur shtëpinë. Sidoqoftë, ky zakon në shtëpi ka ndikime të ndryshme në mjedis.

Në këtë artikull ne do të diskutojmë mbi ndikimi mjedisor i sobave me dru dhe qymyr në zonat rurale dhe alternativat e mundshme për tu marrë me të. A doni të mësoni më shumë rreth këtij problemi mjedisor? Vazhdoni të lexoni.

Përdorimi i sobave me dru

përdorimi i druve të zjarrit me karburant

Druri i zjarrit është përdorur gjatë gjithë historisë për të ngrohur shtëpitë në të gjithë botën kur temperaturat janë më të ulëta. Konsiderohet një lloj burimi natyror që nxirret nga ekosistemet dhe që, përmes djegies së tij, na jep nxehtësi të mjaftueshme për të luftuar të ftohtin e dimrit. Konsumi i druve të zjarrit ka bashkangjitur disa variabla si p.sh. të jetë ekonomik, ekosistemik, social, teknik, social dhe kulturor.

Ato zakonisht shërbejnë për gatim dhe ngrohje, përveç dhënies së marrëdhënieve të mira shoqërore. Kush nuk do të dëshironte të kalonte një fundjavë të mirë të rrethuar nga të dashur në një shtëpi rurale me një fireplace në mes të dimrit. E vërteta është se është një situatë shumë e këndshme për të cilën përdorimi i saj është përhapur shoqërisht. Sidoqoftë, përdorimi i përsëritur dhe i përhapur i këtij lloji të sobave mund të bëhet një problem i ndotjes.

Tani për fat të keq konsumi më i lartë i energjisë vjen nga lëndët djegëse fosile. Këto janë burime të përtëritshme të energjisë dhe formohen përmes proceseve të gjata të dekompozimit të lëndës organike. Druri i zjarrit kërkon një proces djegieje për të siguruar nxehtësinë shumë të nevojshme dhe, përmes këtij procesi, ai lëshon një seri të gazrave serë që kontribuojnë në ngrohjen globale.

Ndikimi mjedisor në përdorimin e druve të zjarrit

soba me dru në zonat rurale

Si sobat me dru dhe qymyr janë burime të energjisë së pa rinovueshme dhe, për këtë arsye, ndotin në përdorimin e tyre. Një nga pengesat kryesore të përdorimit të druve të zjarrit është se ai ka një përmbajtje të lartë alkali, një përmbajtje të ulët lagështie dhe një heterogjenitet të madh në materialet që shkakton kur ndodh procesi i djegies.

Dhe është se kur djegim dru ne nuk po lëshojmë vetëm dioksid karboni dhe ujë (si në çdo djegie), por gjithashtu krijohen përbërës të tjerë. Midis këtyre elementeve gjejmë aldehide, përbërje hidrokarbure aromatike policiklike (të njohura si PAH), përbërje të paqëndrueshme si dioksina (shumë të dëmshme për shëndetin dhe mjedisin) që konsiderohen mutagjene. Këto dioksina kanë një madhësi grimcash të frymëmarrjes nga njeriu dhe mund të kontribuojnë në sëmundjet gjenetike.

Këto elementë të emetuar gjatë djegies së drurit nga sobat ndikojnë në mjedisin përreth dhe në të gjithë vendin ku mbërrijnë gazrat. Përveç kësaj, brenda shtëpisë gjithashtu një pjesë e madhe e këtyre gazrave dhe dioksinave marrin frymë emetohen gjatë djegies së druve të zjarrit.

Ndikimi te njerëzit

nxehtësia nga sobat me dru dhe qymyr

Sobat e drurit lëshojnë midis 10 dhe 180 gram monoksid karboni për çdo kilogram druri të përdorur. Ky gaz ka efekte serioze tek njerëzit kur përzihet me gjak. Ne gjejmë probleme të tilla si ulja e niveleve të oksigjenit, që prekin zemrën. Nëse përqendrimet bëhen më të larta, ne mundemi humbja e vetëdijes dhe dëmtimi i trurit që çon në vdekje. Këto raste të helmimit me monoksid karboni njihen si vdekje e qetë, pasi nuk jeni në dijeni kur po helmoni vetë.

Një gaz tjetër që emetohet gjatë djegies në soba me dru është dioksidi i azotit. Në këtë rast, problemi shfaqet kur ekspozohet për periudha të gjata kohore, duke shkaktuar sëmundje të frymëmarrjes, veçanërisht tek fëmijët. Gjetim disa raste në të cilat familjet e përdorin këtë lloj sobash për një kohë të gjatë apo edhe duke e zgjatur atë gjatë gjithë dimrit. Siç thonë gjithmonë, është doza që e bën helmin.

Gjatë djegies së drurit, emetohet edhe dioksid squfuri i cili, në përqendrim të lartë, prodhon kollë, mbingarkesë në gjoks, zvogëlim të funksioneve të mushkërive, madje edhe bronkit. Këto grimca të ajrit mund të shkaktojnë pneumoni dhe astmë.

Aspektet sociale dhe ekosistemit

frymëmarrje tymi

Padyshim që asgjë nuk do të ndodhë të zhduket për një fundjavë dhe të jetë nën nxehtësinë që na jep një sobë druri ose qymyri. Por nëse kjo ekspozim zgjat shumë, atëherë vijnë problemet. Sidoqoftë, ndikimet e prodhuara në mjedis janë për shkak të numrit të shtëpive rurale që kanë këtë lloj ngrohjeje në dimër dhe jo aq nga frekuenca.

Një shtëpi e vetme mund të ketë një sobë druri aktive 24 orë në ditë, 7 ditë në javë që ndikimi të jetë minimal. Por mjafton kjo 200 shtëpi e kanë atë në një fundjavë në mënyrë që emisionet e gazit të jenë të dukshme.

Aspektet e ekosistemit u referohen atyre elementeve të natyrës që mund të dëmtohen përmes përdorimit të këtij lloji të sobave. Ne do të duhet të analizojmë vlerën ekologjike të zonave ku jemi, pasi një ndikim në mjedis nuk mund të bëhet aty ku nuk ka vlerë. Bimësia dhe fauna, si dhe hidrologjia dhe gjeologjia e tokës janë faktorë përcaktues të ndikimit në mjedis.

Alternativat

soba me bioetanol si një alternativë

Për të zvogëluar ndikimin mjedisor të sobave me dru dhe qymyr në zonat rurale gjejmë disa alternativa. Njëri prej tyre janë soba me pelet. Edhe pse ende funksionon si lëndë djegëse e biomasës, e bën atë në një mënyrë tjetër. Pellet kontribuon në një djegie më të pastër dhe sobat përgatiten që të mos lëshojnë gazra brenda shtëpisë. Këto gazra ridrejtohen në pjesën e jashtme.

Një tjetër alternativë janë soba me bioetanol. Këto funksionojnë përmes djegies së një alkooli të rafinuar nga produktet bujqësore të tilla si patatet, kallami i sheqerit, misri dhe elbi. Ky lloj sobash ka avantazhin se mund të kontrollojë sasinë e nxehtësisë që mund të lëshojmë.

Shpresoj që me këtë informacion të mësoni më shumë rreth këtij ndikimi në mjedis.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.