Климатските промени ќе го направат синџирот на исхрана помалку ефикасен

закиселување на океаните предизвикани од климатските промени

Климатските промени имаат разорни ефекти врз биодиверзитетот, шумите, човечките суштества и, воопшто, врз природните ресурси. Може да влијае директно преку осиромашување или влошување на ресурсите или индиректно преку синџирот на исхрана.

Во овој случај, ќе разговараме за ефектот на климатските промени врз синџирот на исхрана. Како влијаат климатските промени врз синџирот на исхрана и врз нас?

Студија за синџирот на исхрана

морски трофички ланец погодени од климатските промени

Спроведено е истражување на Универзитетот во Аделаида кое открило дека климатските промени ја намалува ефикасноста на синџирот на исхрана бидејќи животните ја намалуваат нивната способност да ги искористат ресурсите. Истражувањата нагласија дека зголемувањето на СО2 е одговорно за закиселување и токму ова зголемување ќе го зголеми производството во различни делови на ланецот.

Освен ова откритие, утврди и дека зголемувањето на температурата на водата ќе го откаже производството и во другите делови на синџирот на исхрана. Ова се должи на стресот што го претрпе морската фауна. Затоа малку по малку ќе се појават проблеми во синџирот на исхрана што ќе предизвика негово уништување.

Оваа пауза во синџирот на исхрана може да има сериозни последици врз морските екосистеми, бидејќи во иднина морето ќе обезбеди помалку риби и за човечка исхрана и за морски животни кои се наоѓаат на највисокиот дел од ланецот.

Оние кои се најмногу погодени од климатските промени

синџир на исхрана

За да се види влијанието на климатските промени врз синџирот на исхрана, истражувањето пресоздаде идеални ланци на храна, почнувајќи од растенија на кои им треба светлина и хранливи материи за да растат, мали безрбетници и некои предаторски риби. Во симулацијата, овој синџир на исхрана бил изложен на нивоа на закиселување и затоплување слично на оние што се очекувале на крајот на векот. Резултатите беа дека висока концентрација на јаглерод диоксид го промовира растот на растенијата. Колку повеќе растенија, толку повеќе мали без'рбетници и повеќе без'рбетници, рибите можат да растат побрзо.

Сепак, постојан пораст на температурата на водата предизвикува рибите се помалку ефикасни јадачи така што тие не можат да ја искористат дополнителната енергија што ја создаваат растенијата. Затоа, рибите се погладни и со зголемувањето на температурата почнуваат да го десеткуваат својот плен.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.