Si prodhohet era e tokës së lagësht

erë petricor

Kur shiu bie në tokën e prekur nga thatësira pas një periudhe të gjatë, lëshohet një erë e veçantë. Kjo aromë zakonisht njihet si "erë e tokës së lagësht" ose "erë shiu" në gjuhën e përditshme. Petrichor është termi i krijuar për të përshkruar këtë aromë. Shumë njerëz nuk e dinë si prodhohet era e tokës së lagësht.

Prandaj, ne do t'jua kushtojmë këtë artikull për t'ju treguar se si prodhohet era e tokës së lagësht, disa nga karakteristikat dhe historia e saj.

Origjina e termit petrichor

si prodhohet era e natyrës së tokës së lagësht

Gjeologët australianë krijuan termin "petrichor" në vitin 1964. Termi "preticor" ose "pretichor" u krijua nga dy gjeologë australianë, Isabel Joy Bear dhe RG Thomas në vitin 1964. Ky term u prezantua në një artikull të botuar në Nature (993/2 ) ku e përkufizuan si "aroma e prodhuar nga një vaj i sekretuar nga disa bimë gjatë thatësirës". Ky vaj Përthithet nga sipërfaqja e shkëmbinjve, veçanërisht shkëmbinjtë sedimentarë si argjila, dhe lëshohet në ajër kur bie në kontakt me shiun.. Zakonisht shoqërohet nga një përbërës tjetër i quajtur gjeosmin. Kombinimi i këtyre komponimeve rezulton në aromën e veçantë që ne perceptojmë, dhe në prani të një stuhie, ozoni mund të jetë gjithashtu i pranishëm.

Si prodhohet era e tokës së lagësht

petrichor

Pas kërkimeve të mëtejshme, Bear dhe Thomas (1965) demonstruan se vajrat aromatikë kanë aftësinë të pengojnë formimin e farës dhe rritjen e bimëve. Kjo sugjeron që bimët i sekretojnë këto vajra si një mekanizëm mbrojtës për të parandaluar mbirjen gjatë thatësirës. Era e këtyre vajrave është veçanërisht i fortë dhe i gjithëpranishëm në rajonet e shkretëtirës, ​​veçanërisht gjatë stinëve me shi që pasojnë periudha të gjata thatësire. Për më tepër, duhet theksuar se petrichor, i cili përbëhet nga më shumë se pesëdhjetë substanca të ndryshme, ende nuk është prodhuar artificialisht për shkak të përbërjes së tij komplekse.

Geosmin, një term grek që do të thotë "aroma e tokës", është një substancë kimike e krijuar nga bakteret Streptomyces coelicolor dhe disa cianobaktere. Këto baktere gram-pozitive jo patogjene janë të përhapura dhe të dobishme për mjedisin për shkak të pjesëmarrja e tij në procese të shumta që ndihmojnë në ruajtjen e ekuilibrit të ekosistemeve. Gjeosmina krijohet përmes veprimit të këtyre baktereve. Disa shkencëtarë sugjerojnë se dashuria jonë për erën e petrichorit, ose "aroma e tokës së lagësht", është një trashëgimi nga paraardhësit tanë, të cilët e lidhën shiun me jetën dhe mbijetesën.

Antropologët besojnë se paraardhësit tanë kanë pasur një lidhje pozitive me këtë aromë, pasi ajo nënkuptonte fundin e një periudhe të rrezikshme thatësire dhe ardhjen e shiut shumë të nevojshëm. Disa studime kanë treguar gjithashtu se aroma e gjeosminës ka udhëhequr disa kafshë, si devetë, për të gjetur ujin dhe ka ndihmuar disa bimë të arrijnë pllenim më të madh, si për shembull në Amazon.

Përdorni erën e tokës së lagur si parfum

Në vitin 2008, krijuesi i parfumit Hermès, Jean-Claude Ellena, prodhoi një aromë magjepsëse dhe freskuese që të kujton një peizazh të mbushur me ujë. Vetë parfumieri e përshkruan atë si "shprehja e qetë e një natyre që rilind pas shiut". Veprimtaria teknike e kapjes së aromës së tokës së lagësht në një shishe nuk është e re. Mijëvjeçarë më parë, shëruesit, asketët, mjekët dhe murgjit në Indi, Oman dhe pjesë të caktuara të Azisë dhe Lindjes së Mesme po bënin tashmë mitti attar, ose "parfum të tokës", i cili është një distilim i vajit të drurit të sandalit dhe baltës së tharë që përmbledh thelbin e momentit kur shirat muson bien në tokë të thatë. Kjo aromë zbulon thelbin e tokës së lagësht kur uji kthehet në të, duke zëvendësuar atë që dielli ka hequr.

Gjatë historisë së saj, kjo aromë aromatike ka shërbyer për qëllime të ndryshme, duke përfshirë përdorimin e saj si një ilaç terapeutik, një ofertë në ceremonitë fetare dhe si Pastërti thelbësore për klasat elitare në shtëpitë dhe pallatet e tyre. Kjo aromë e pasur kishte një pasuri aq të fortë dhe dehëse sa mund të ishte pothuajse narkotike. Dukej sikur aroma nxirrte nxehtësinë e tokës së thatë e të thatë, për t'u ngushëlluar befas nga rrebeshi freskues i shiut.

Historia e petrichor

si prodhohet era e tokës së lagësht

Në Lindjen e Mesme, priftërinjtë dhe mjekët e dikurshëm nuk ishin ende të vetëdijshëm për fenomenin që Jean-Claude Ellena kishte zbuluar tashmë. Aroma simpatike e tokës së lagësht pas shiut është për shkak të një ndërveprimi kompleks midis ujit, tokës dhe mikroorganizmave të ndryshëm që banojnë atje. Kjo aromë ka tërhequr vëmendjen e shkencëtarëve dhe parfumierëve, deri në atë pikë sa që nga viti 1964 i është vënë emri petrichor. Termi – i cili vjen nga fjalët greke petros (që do të thotë gur) dhe ichor (që do të thotë lëng që rrjedh nëpër venat e perëndive sipas mitologjisë greke) – u krijua nga Isabel Joy Bear dhe Richard Thomas në një artikull të botuar në revistën Nature.

“Petrikori Është një aromë freskuese dhe e këndshme që shoqëron shiun. Është një kombinim i disa elementeve, duke përfshirë gazrat atmosferikë, molekulat e prodhuara nga bakteret në mjedise të lagështa dhe përbërjet organike aromatike që depozitohen në sipërfaqen e shkëmbinjve, argjilave dhe bimëve.

Para se të bjerë shi, një erë e veçantë përshkon atmosferën. Ky fenomen aromatik është rezultat i takimit midis tokës dhe qiellit. Ndërsa ajri bëhet i ngopur me lagështi, ai bie në kontakt me sipërfaqe të ndryshme të thata, si asfalti, gurët dhe papastërtitë. Sasi të vogla uji fillestare depërtojnë në këto sipërfaqe, duke lëshuar molekula aromatike. Aroma bëhet më e theksuar kur bie shi, proces që vihet re veçanërisht gjatë muajve të verës dhe kohërave të thatësirës. Sa më e thatë të jetë toka, aq më shumë vajra lëshohen gjatë shirave.

Intensiteti i aromës varet nga sasia e përbërjeve të paqëndrueshme të pranishme në sipërfaqen në të cilën bie shiu. Këto komponime grumbullohen gjatë periudhave të thata, gjë që shpjegon pse nuancat e aromës janë më të ngopura gjatë shirave të verës. Eksperti Barcenilla e shpjegon në detaje këtë proces. Aroma e petrichorit është një mishërim i peizazhit, por ka nevojë për ujë për t'u shfaqur. Për të grumbulluar vajra dhe molekula aromatike, petrichorit i duhen periudha të thata. Prandaj Gjatë sezonit të shirave ose në mjedise me lagështi të lartë, aroma e tij është më pak e fuqishme.

Aroma e petrichorit është tokësore dhe e lagësht, megjithatë, në varësi të mjedisit (prania e mineraleve, shkëmbinjve, mikrobeve, faunës dhe florës në kohën dhe vendin e shiut) mund të përmbajë një mori hollësish. Këto hollësi mund të jenë jeshile, pikante, të kripura, drunore, me nota myku, minerale, ozoni, ajër të pastër apo edhe aromë industriale ose asfalti.

Shpresoj që me këtë informacion të mund të mësoni më shumë se si formohet era e tokës së lagësht dhe karakteristikat e saj.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.