Qeth

ulje të rrezikshme për shkak të erës

Sot do të flasim për një nga fenomenet më të rrezikshme meteorologjike për aviacionin. Bëhet fjalë për qethje. Midis aksidenteve ajrore që janë shkaktuar nga moti dhe kushtet mjedisore, prerja hyn. Vetëm më pak se 10% e aksidenteve janë shkaktuar nga moti. Edhe kështu, ky fenomen është shkaku i dytë, prapa kremit, që prodhon aksidente.

Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë të gjitha karakteristikat, origjinën dhe pasojat e prerjes.

tipare kryesore

qethje e erës

E para nga të gjitha është të dimë se çfarë është qethje. Njihet gjithashtu me emrin e qethjes së erës dhe është ndryshimi në shpejtësinë ose drejtimin e erës midis dy pikave në atmosferën e tokës. Në varësi të faktit nëse të dy pikat janë në qëndrime të ndryshme për vendndodhje të ndryshme gjeografike, prerja mund të jetë vertikalisht ose horizontalisht.

Ne e dimë që shpejtësia e erës varet kryesisht nga presioni atmosferik. Drejtimi i erës shkon sipas presionit atmosferik. Nëse në një vend ka një presion të ulët atmosferik, era do të shkojë drejt atij vendi pasi që do të "mbushë" boshllëkun ekzistues me ajër të ri. Qethja e erës mund të ndikojë në shpejtësia e fluturimit të një aeroplani gjatë ngritjes dhe uljes në mënyrë katastrofike Duhet të kihet parasysh se këto dy faza të fluturimit janë më të prekshmet.

Gradienti i erës mund të ndikojë seriozisht në këto baza të fluturimit. Alsoshtë gjithashtu një faktor dominues që përcakton ashpërsinë e stuhive. Në varësi të rrjedhës së erës, shpejtësisë dhe presionit atmosferik, ju mund të dalloni ashpërsinë e një stuhie. Një kërcënim shtesë është turbulenca që shoqërohet shpesh me prerje. Ekziston gjithashtu një ndikim në zhvillimin e cikloneve tropikale. Dhe është se ky ndryshim në shpejtësinë e erës ndikon në variabla të shumtë meteorologjikë.

Situatat e prerjes atmosferike

formimi dhe shpejtësia e erës

Le të shohim cilat janë situatat kryesore atmosferike që mund të gjejmë me këtë fenomen meteorologjik gjatë aviacionit ose thjesht në atmosferë:

  • Fronte dhe sisteme ballore: Qethje e rëndësishme e erës mund të vërehet kur ndryshimi i temperaturës në pjesën e përparme është 5 gradë ose më shumë. Duhet gjithashtu të lëvizë me rreth 15 nyje shpejtësi ose më shumë. Fronte janë dukuri që ndodhin në tre dimensione. Në këtë rast, prerja e fytyrës mund të vërehet në çdo lartësi midis sipërfaqes dhe tropopauzës. Kujtojmë që troposfera është rajoni i atmosferës ku ndodhin dukuritë meteorologjike.
  • Pengesat për të rrjedhur: Kur era fryn nga drejtimi i maleve, në shpat mund të vërehet një prerje vertikale. Ky është një ndryshim në shpejtësinë e erës pasi ajri tenton të lëvizë përpjetë malit. Në varësi të presionit atmosferik në shpejtësinë që mbartte era fillimisht, mund të shohim një rritje më të madhe ose më të vogël të shpejtësisë.
  • investimet: Nëse jemi në një natë të pastër dhe të qetë, një përmbysje e rrezatimit formohet pranë sipërfaqes. Ky përmbysje tregon se temperatura e sipërfaqes është më e ulët në sipërfaqen e tokës dhe më e lartë në lartësi. Fërkimi nuk ndikon në erën mbi të. Ndryshimi i erës mund të jetë 90 gradë në drejtim dhe deri në 40 nyje me shpejtësi. Disa rryma të nivelit të ulët mund të vërehen gjatë natës. Dallimet e dendësisë gjithashtu mund të shkaktojnë probleme shtesë në aviacion. Mos të harrojmë se dendësia është një faktor i rëndësishëm që vepron në drejtim të erës.

Qethja dhe aviacioni

qethje dhe aviacion

Ne do të shohim se çfarë ndodh kur ndodh ky fenomen meteorologjik dhe ne shkojmë në një aeroplan. Në shikim të parë është mjaft e vështirë të identifikohet. Eta do të thotë që pilotët e fluturimit nuk e kanë shumë të lehtë për të identifikuar këto lloje të fenomeneve meteorologjike. Në pjesët e aviacionit, pilotët janë specifikuar mirë për situatën përballë këtij lloji të fenomenit në mënyrë që ata të mund të përgatiten dhe të marrin zgjidhje efektive. Në fakt, shumë aeroplanë kanë detektorin e tyre të qethjes.

Kur gjeni një zonë ku drejtimi i erës ndryshon plotësisht në mes të ngritjes ose uljes, më e mira që mund të bëhet është të mos ndryshosh konfigurimin e rrafshit dhe të vendosësh fuqinë maksimale. Në rast të uljes, është më mirë të ndërpritni manovrën dhe të ngjiteni para se të hyni në zonë. Në secilin rast, duhet të kihet parasysh se është një situatë e ndërlikuar për tu trajtuar, pasi nervat gjithashtu mund të luajnë një lojë të keqe.

Shkaku i këtij fenomeni është i larmishëm dhe kryesisht ndikon në kushtet lokale të secilit aeroport. Orografia e terrenit përreth është përgjegjëse për devijimin e rrjedhës ose erës. Për shembull, në Ishujt Kanarie, aeroportet preken pak a shumë shpesh për shkak të relievit të rëndësishëm të arkipelagut. Isshtë këtu ku shohim se disa fenomene janë më të shpeshta për aeroplanët që zbarkojnë në këto zona.

Ndryshimet në kënd

Le të imagjinojmë një aeroplan që fluturon drejt dhe në nivel që është në një zonë të rrjedhës atmosferike në një drejtim poshtë. Për shkak të inercisë që ka, aeroplani momentalisht do të qëndrojë me një shpejtësi dhe trajektore konstante në lidhje me Tokën. Gjatë gjithë kësaj kohe, rryma efektive rreth krahëve të saj është tashmë në linjë me rrugën e saj të fluturimit, por ajo do të ketë fituar një përbërës vertikal. Qelia do të përjetojë një ngarkesë negative dhe piloti do të frenohet nga parzmore ndërsa vendi do të shembet nën të.

Pas hyrjes fillestare në rrjedhën e poshtme, efektet e energjisë rriten dhe avioni rikuperon vetë këndin e tij të rregulluar. Në këtë mënyrë, ato vazhdojnë të ngjyrosen normalisht, përveç nëse rruga e re e fluturimit përfshin një normë zbritjeje në krahasim me Tokën. Kjo është, ekuivalente me rrjedhën e ajrit në rënie ose domethënia tani përfshin një përbërës vertikal lart.

Shpresoj që me këtë informacion të mësoni më shumë rreth prerjes dhe karakteristikave të tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.