Petrichor

Erë shiu

Kush nuk e ka ndjerë ndonjëherë erën e pagabueshme dhe të këndshme të shiut? Somethingshtë diçka që kryesisht vjen në vete në sezonin e vjeshtës me shirat e parë të vendit cikli hidrologjik pas verës së nxehtë. Isshtë një aromë shumë e njohur në të gjithë botën dhe konsiderohet si një nga më të këndshmet dhe bartësin e ndjesive të mira që ekzistojnë. Për këtë arsye, ajo është emëruar dhe gjithçka: quhet petrichor.

Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë në lidhje me karakteristikat e petricor dhe pse ajo erë në këtë mënyrë. Nëse doni të dini më shumë rreth kësaj, mos harroni këtë artikull.

Era e reve

Erë e këndshme e shiut

nga Gjithmonë kemi menduar se si nuhasin retë. Ne i shohim ata në qiell, aq me gëzof dhe të bukur sa na vjen ndërmend të jemi në gjendje t'i prekim dhe t'i ndiejmë. Mes të ndryshme llojet e reve ka disa që duken si pambuk të pastër dhe ne do të dëshironim të vendoseshim mbi to dhe të lundronim nëpër atë det me re. Sidoqoftë, në realitet, ne as nuk mund t'i prekim, pasi ato janë ende pika uji në qiell.

duke ditur që uji nga i cili përbëhen retë është pa shije, pa ngjyrë dhe pa erë, nuk mund të presim shumë nga aroma e saj e këndshme. Sidoqoftë, kur bie shi, kemi atë erë të pagabueshme që na sjell kujtime, nostalgji dhe ne e shoqërojmë atë me kalimin e kohës. Normalisht, është një erë më e theksuar në vjeshtë, pasi toka është më e thatë për shkak të reshjeve të pakta ose aspak të reshjeve në muajt e verës.

Shtë e qartë se vetë retë nuk nuhasin asgjë. Më së shumti, për shkak të sasisë së grimcave të ujit të grumbulluara që ka, mund të vërejmë një erë të lehtë myku, por shumë të lehtë, pasi nuk është në një vend të mbyllur ku është e përqendruar kjo erë. Sidoqoftë, shiu lëshon erë. Pse po ndodh kjo?

Arsyeja për petricor

Petrichor

Fakti që retë nuk nuhasin asgjë dhe shiu është një çështje kimike. Ajo që me të vërtetë erë nuk është shiu, por toka laget nga shiu. Ndërsa pikat e para të shiut bien pas një kohe të gjatë në tokë të thatë, aroma e petricor është më e fortë se kurrë. Prandaj, është një erë më karakteristike e vjeshtës. Nëse bie shi më shpesh, ne nuk do ta perceptojmë erën aq të fortë apo aq shpesh. Për më tepër, nëse toka është ende e lagur nga shirat e fundit, as nuk do të nuhasë.

Ka shumë parfumierë që, gjatë gjithë historisë, janë përpjekur ta kapin atë pa sukses për të qenë në gjendje të dehin zona të ndryshme me këtë erë të mrekullueshme. Sidoqoftë, kjo karakteristikë duhet t'i lihet natyrës dhe të vlerësohet për atë që është dhe jo për atë që mund të jetë. Nëse kjo erë mund të hiqet artificialisht, nuk do të shkaktonte atë përzierje ndjenjash ose kënaqësie që bën tani.

Petricor lind nga bashkimi i disa substancave që japin këtë erë kur ato përzihen me njëra-tjetrën. Petricor formohet nga aroma të ndryshme, por përbërësi kryesor i pranishëm është geosmin. Isshtë një substancë që prodhohet nga aktinobakteret e pranishme në tokë.

Kryesisht ka tre përbërës. Dy prej tyre janë në tokë dhe një është në atmosferë. Kur bashkohen këto tre përbërës, kjo krijon erën e shiut.

Era e qiellit dhe e tokës

Era e shiut

Ekziston edhe një erë shumë karakteristike që shfaqet gjatë stuhi elektrike. Prodhohet për shkak të ndarjes së molekulave të oksigjenit kur rrezet i godasin ato. Këto molekula të oksigjenit rigrupohen mes tyre duke çuar në formimin e gazit të ozonit. Edhe pse individualisht kjo erë nuk është shumë e këndshme, kur kombinohen me ato të shiut, ato përbëjnë erën e shiut.

Komponenti tokësor është një lloj vaji aromatik që lirohet kur pikat e shiut bien në kontakt me to. Aktinobakteret janë ato që ndikojnë më shumë në prodhimin e erës së shiut. Këto baktere banojnë në tokë si në zonat rurale ashtu edhe në ato urbane. Edhe në zonat detare ose në mjediset bregdetare, ne gjithashtu mund të gjejmë këto baktere, pasi ato kanë një zonë të madhe të shpërndarjes.

Funksioni i këtyre baktereve është kryesisht atë të degradimit dhe zbërthimit të lëndës organike në substanca të tjera më të thjeshta. Këto substanca të transformuara shërbejnë si ushqim për bimët dhe mikroorganizmat e tjerë. Prania e këtyre baktereve në tokë bëhet më pas thelbësore për jetën dhe zhvillimin e biotës. Kur aktinobakteret prishen lëndë organike, çlirohen nënprodukte të ndryshme. Midis tyre është geosmin, të përmendura më lart. Shtë një përbërje alkoolike me një erë karakteristike që është përgjegjëse për aromën tokësore të disa perimeve.

Pse është më e theksuar në vjeshtë?

Petricor i shiut

Kur bie shi më pak në kohën e verës, aktinobakteret janë më pak aktive. Si nxehtësia ashtu edhe thatësira i dobësojnë ato. Prandaj, ndërsa toka fillon të laget me pikat e para të shiut, aktiviteti i baktereve degraduese të lëndëve organike fillon të shumohet përsëri. Sa më aktivë janë, aq më shumë nënprodukte hidhen në degradim, kështu që çlirohet më shumë geosmin. E gjithë kjo do të thotë që, kur pikat e shiut bien në kontakt me tokën, ajo i jep lindjen petricorit.

Nëse toka është poroze, kjo erë do të intensifikohet nga ajrosja dhe qarkullimi më i madh i më shumë geosminës. Petricor lirohet në atmosferë dhe riciklohet nga veprimi i erës derisa t'i sjellim ato në hundët tona dhe të aktivizojmë të gjitha shqisat.

Pse na pëlqen kaq shumë kjo erë është e vështirë të shpjegohet. Përgjigja për këtë pyetje nuk është gjetur, por rrjedh se kjo është çështje e trurit tonë. Shtë një lloj evolucioni i trurit që iu përgjigj pozitivisht kësaj ere sepse kjo do të thoshte që të korrat mund të prosperonin dhe do të kishte ushqim për të gjithë.

Shpresoj që me këtë informacion të mësoni më shumë rreth erës së shiut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.