Nxehtësia specifike e ujit

rëndësia e nxehtësisë specifike të ujit

Një nga aspektet themelore që përdoret si në fizikë ashtu edhe në kimi është nxehtësia specifike. Konkretisht, nxehtësia specifike e ujit kërkohet shumë në pothuajse çdo lloj eksperimenti. Gjëja e parë që duhet të bëni është të dini se çfarë është nxehtësia specifike dhe të dini rëndësinë e njohjes së kësaj vlere në ujë.

Prandaj, ne do të kushtojmë këtë artikull për t'ju treguar gjithçka që duhet të dini në lidhje me nxehtësinë specifike të ujit dhe rëndësinë e tij.

Çfarë është nxehtësia specifike

zhivë

Që një substancë të rrisë temperaturën e saj, nevojitet një sasi e caktuar energjie. Kjo sasi e energjisë duhet të jepet në formën e nxehtësisë. Kjo është ajo që njihet si nxehtësi specifike. Një emër tjetër me të cilin dihet është kapaciteti specifik i nxehtësisë. Thisshtë kjo vlerë që na lejon të shpjegojmë pse një lugë druri mund të nxehet më ngadalë dhe progresivisht se një lugë mendore. Ai gjithashtu shpjegon arsyen pse përdorim materiale të caktuara për të qenë në gjendje të ndërtojmë disa mjete dhe enë sipas përdorimit që është ngritur për të dhënë.

Me këtë ne e përcaktojmë në fizikë si nxehtësi specifike sasia e energjisë që duhet transferuar në një masë njësie të substancës për të rritur temperaturën e saj me një shkallë. Nxehtësia specifike e ujit përdoret pothuajse gjithmonë si shembull. Kjo do të thotë, sasia e energjisë që nevojitet për të qenë në gjendje të ngrohim ujin një gradë në temperaturën e tij. Ne e dimë që nëse 4182 xhaul energji transferohen në një kilogram ujë që është në temperaturën e dhomës, ajo sasi e ujit do të rrisë temperaturën e saj me një shkallë. Nga kjo mund të marrim vlerën që nxehtësia specifike e ujit është e barabartë me 4182 xhaul për kilogram dhe gradë.

Njësitë e nxehtësisë specifike të ujit

nxehtësia specifike e ujit

Ne e dimë që nxehtësia specifike e ujit mund të shprehet në njësi të ndryshme. Zakonisht Njësitë e energjisë, masës dhe temperaturës duhet të pasqyrohen për të reflektuar në total. Sistemi ndërkombëtar i njësisë kemi xhaul për kilogram që është masa dhe kelvin që është temperatura. Në materiale të tjera, kjo vlerë është e ndryshme pasi që nxehtësia specifike e ujit përdoret si bazë ose referencë për pjesën tjetër të vlerave. Për shembull, nxehtësia specifike e çelikut është 502 xhaul për kilogram dhe kelvin. Kjo do të thotë që 502 xhaul energji do të nevojiten për një kilogram çeliku për të rritur temperaturën e tij me një kelvin.

Një mënyrë tjetër për të shprehur nxehtësinë specifike të ujit ose një materiali tjetër është në njësitë e tjera. Për shembull, mund të vendosni kalori për gram dhe gradë Celsius. Ne përsërisim shembullin e çelikut. Në këtë rast, nxehtësia specifike do të ishte 0.12 kalori për gram dhe gradë Celsius. Kjo do të thotë që 0.12 kalori energji kërkohen në formën e nxehtësisë për të rritur temperaturën me një shkallë të një gram çeliku.

tipare kryesore

Para se të futeni plotësisht në nxehtësinë specifike të ujit, është e nevojshme të dini mirë cilat janë karakteristikat e tij. Isshtë një veti fizike intensive që nuk varet nga sasia e substancës. Kjo do të thotë se, pavarësisht nga sasia e substancës që kemi, e njëjta energji është e nevojshme për të rritur temperaturën e saj. Nga ana tjetër, nxehtësia specifike mund të ndryshojë në temperatura të ndryshme. Kjo do të thotë që sasia e energjisë që do të na duhet të transferojmë për të ngritur temperaturën një shkallë nuk është e njëjta që duhet transferuar në temperaturën e dhomës që është 100 gradë ose 0 gradë. Shembulli më i mirë për këtë është varësia nga temperatura e nxehtësisë specifike të ujit. Ne shohim që në temperatura të ndryshme nxehtësia specifike e ujit ndryshon.

Mund të themi se është një veti që kanë substancat dhe që ka të bëjë me sasinë e energjisë që duhet për të rritur temperaturën e saj. Një tjetër nga karakteristikat më domethënëse që ka uji është se ai ka një nxehtësi specifike të lartë. Kjo do të thotë që për të rritur temperaturën e ujit, ata duhet të thithin shumë nxehtësi për njësi të masës.

Nxehtësia specifike e ujit është e ndryshme në varësi të faktit nëse vëllimi mbahet konstant apo presioni mbahet konstant. Këto variabla gjithashtu vendosin vlera të tjera në varësi të këtyre kushteve. Kur i referohemi vëllimit të substancës i referohemi nxehtësia specifike izokorike. Nga ana tjetër, nëse i referohemi presionit të vazhdueshëm, ne theksojmë se nxehtësia specifike izobare. Nëse shkojmë në praktikë, kjo ndryshim bëhet kryesisht kur punojmë me gazra dhe jo me lëngje.

Rëndësia e nxehtësisë specifike të ujit

tenxhere me ujë të vluar

Ne e dimë që në kushte standarde një kilogram ujë ka nevojë për 1 kilokalori që temperatura e tij të rritet 1 ºC, domethënë 1 kcal / ° C • kg, që është ekuivalente me 4184 J / (K • kg) në sistemin ndërkombëtar. Ne e dimë që kjo nxehtësi specifike është më e larta se çdo substancë tjetër e zakonshme. Nëse vendosim një legen me ujë në diell të plotë gjatë verës mund të nxehet dhe të ngrohtë. Megjithatë, nuk do të rrisë temperaturën e saj aq sa të ziejë ose gatuajë vezë në të. Nga ana tjetër, nëse vendosim një shufër metalike ka të ngjarë që nuk do të mund ta merrni pasi temperatura e saj do të jetë aq e lartë sa do të digjet.

Nxehtësia specifike e ujit është për shkak të lidhjeve hidrogjenore nga të cilat janë bërë molekulat e ujit. Isshtë një lloj bashkëveprimi midis molekulave që është aq i fortë sa është e nevojshme të sigurohet shumë energji për t’i bërë ato të dridhen dhe për të rritur temperaturën e tyre. Lidhjet e hidrogjenit janë shumë të fuqishme dhe duhet energji për ta bërë atë të lëvizë. Prandaj, mbajtja e ujit të vluar kërkon furnizimin me energji të vazhdueshme.

Rëndësia që ka transmetohet edhe në meteorologji. Fakti që uji ka këtë kapacitet të lartë vjetor të nxehtësisë është një fakt kurioz nëse jo a pronë e rëndësishme që ndihmon veçanërisht në rregullimin e motit dhe klimës në përgjithësi. Duke pasur këtë nxehtësi të lartë specifike, ne e dimë se trupa të mëdhenj të ujit janë përgjegjës për rregullimin e luhatjeve ekstreme të temperaturës në të gjithë planetin. Nëse jo, klima ndoshta nuk do të kishte të njëjtat karakteristika me atë që njohim sot.

Shpresoj që me këtë informacion të mësoni më shumë rreth nxehtësisë specifike të ujit dhe rëndësisë së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.