Tre burrat e mençur do të shoqërohen nga të ftohtë dhe shi në Spanjë

Dita e Krishtlindjes me borë

Shumë njerëz, veçanërisht fëmijët, presin me padurim ardhjen e Tre Mbretërve, ditën kur ata do të marrin dhurata dhe gëzim. Por këtë vit do të jetë koha që të bëhemi pako mirë, pasi pritet që një front i ftohtë të prekë gadishullin një ditë para mbërritjes së Madhërive të Tyre të Krishtëlindjes.

Sipas parashikimeve, moti do jete pak "i cmendur": mund të nxehemi edhe ditën por natën do të na duhet një pallto e mirë për të shmangur ftohjen.

Sa do të jetë temperatura?

Parashikimi i temperaturës për 5 janar 2018

Temperatura, siç e shohim në imazh, do të jetë pak a shumë e këndshme gjatë ditës, veçanërisht përgjatë gjithë bregdetit mesdhetar dhe në dy arkipelagët (Ishujt Balearik dhe Kanarie), ku temperaturat do të prekeshin dhe madje mund të kalonin 20 gradë Celsius. Në gjysmën veriore të gadishullit, ambienti do të jetë disi më i freskët, 10-15ºC.

Gjatë natës temperaturat do të bien, veçanërisht nga e Premtja kur niveli i borës do të bjerë në 600-700 metra në veri të vendit.

A do të ketë shira?

Parashikimi i shiut për 5 janar 2018

E vërteta është se po. Tre burrat e mençur do të kenë shumë probleme si gjatë Paradës ashtu edhe në shpërndarjen e dhuratave. Fronti do të hyjë përmes perëndimit të gadishullit, duke lënë shira të konsiderueshëm në Galicia, Asturias, Castilla y León, Extremadura, Madrid, Cantabria, Shteti Bask dhe, në përgjithësi, në të gjithë territorin, duke qenë më të pakta në Ishujt Balearik.

Kështu që, Ne do të kemi një fund të festave të Krishtlindjeve të kaluara nga uji, me qiell me re dhe me rrobat e dimrit të veshura. Por nuk ka asnjë dëm që nuk vjen: këto shira do të ndihmojnë rezervuarët të vazhdojnë të mbushen, diçka që do të jetë veçanërisht e dobishme gjatë verës.

Shpresoj që ky artikull të ketë qenë i dobishëm për ju dhe të mund të mbaroni së shijuari Krishtlindjet, madje edhe me një mushama.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.