Një re lundruese për të dekoruar shtëpinë

Re lundruese

Imazh - RichardClarkson.com

A ju pëlqen objektet që lidhen me meteorologjinë? Në atë rast, me siguri do të dashuroni të keni një re lundruese në tryezë në dhomën tuaj të ndenjes ose në dhomën tuaj të gjumit.

Isshtë një llambë interaktive që lëshon tingujt e një stuhie, por gjithashtu ka një altoparlant të integruar përmes të cilit mund të dëgjojmë këngët që na pëlqejnë më shumë.

Shpikja është krijuar nga projektuesi Richard Clarkson, i cili gjithashtu ka dizajnuar llambën re. Reja është kumuliform tipike që formohet kur një stuhi është gati të bjerë: i madh, me pamje pambuku, dhe natyrisht me rrufe. E vërteta është se është një perlë e vërtetë që do të kënaqë të gjithë tifozët, entuziastët dhe studentët e meteorologjisë, dhe gjithashtu ata që thjesht duan të kenë një objekt origjinal dhe goditës në shtëpinë e tyre.

Re duket shumë, shumë e vërtetë, pasi noton në bazën që e plotëson atë falë një fushe magnetike. Por si funksionon kjo llambë? Ka sensorë që aktivizohen kur zbulojnë praninë e njerëzve. Atëherë këta njerëz do të jenë në gjendje të dëgjojnë tingullin e rrufesë dhe bubullimës. Interesante, nuk mendoni? Përveç kësaj, nga programuesi mund të modifikoni intensitetin dhe ngjyrën e dritës, ta vendosni atë në modalitetin e dritës së natës ose në atë të muzikës.

Çmimi i tij, ne nuk do t'ju mashtrojmë, nuk është i ulët, por këto gjëra nuk mund të jenë të lira sepse janë cilësore. Versioni i vogël kushton 580 dollarë, e cila do të ishte rreth 466 euro, dhe versioni i madh 3.360 dollarë (rreth 2.700 euro).

Llambë re

Imazh - RichardClarkson.com

Nëse nuk keni mundësi të shpenzoni kaq shumë, ju keni mundësinë e blerjes së llambës cloud, e cila nuk lëshon tinguj ose ka një programues, por është gjithashtu shumë e bukur dhe kushton 380 dollarë, që është 305 euro më shumë ose më pak.

Për më shumë informacion, kliko këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Marco Arevalo dijo

    SHPENZIMI I TEMIT THSHT PRMES REVE