Ndryshimi i klimës do ta bëjë zinxhirin ushqimor më pak efikas

acidizimi i oqeanit i shkaktuar nga ndryshimi i klimës

Ndryshimi i klimës ka efekte shkatërruese në biodiversitetin, pyjet, qeniet njerëzore dhe, në përgjithësi, në burimet natyrore. Mund të ndikojë në një mënyrë të drejtpërdrejtë në zbrazjen ose përkeqësimin e burimeve ose indirekt përmes zinxhirit ushqimor.

Në këtë rast, do të flasim efekti i ndryshimit të klimës në zinxhirin ushqimor. Si ndikon ndryshimi i klimës në zinxhirin ushqimor dhe ne?

Studimi mbi zinxhirin ushqimor

zinxhiri trofik detar i prekur nga ndryshimi i klimës

Hulumtimi është kryer në Universitetin e Adelaidës që ka zbuluar se ndryshimi i klimës ul efikasitetin e zinxhirit ushqimor sepse kafshët ulin aftësinë e tyre për të përfituar nga burimet. Kërkimet kanë theksuar se rritja e CO2 është përgjegjëse për acidifikimin dhe është kjo rritje që do të rrisë prodhimin në pjesë të ndryshme të zinxhirit.

Përveç këtij zbulimi, gjithashtu ka përcaktuar që rritja e temperaturës së ujit do të anulojë prodhimin në pjesë të tjera të zinxhirit ushqimor. Kjo është për shkak të stresit të pësuar nga fauna detare. Kjo është arsyeja pse pak nga pak problemet do të ndodhin në zinxhirin ushqimor që do të shkaktojë shkatërrimin e saj.

Kjo ndërprerje në zinxhirin ushqimor mund të ketë pasoja serioze për ekosistemet detare, sepse në të ardhmen deti do të sigurojë më pak peshq si për konsum njerëzor, ashtu edhe për kafshët detare që janë në pjesën më të lartë të zinxhirit.

Ata që preken më shumë nga ndryshimi i klimës

zinxhir ushqimor

Për të parë efektin e ndryshimit të klimës në zinxhirin ushqimor, hulumtimi rikrijoi zinxhirët idealë ushqimorë, duke filluar nga bimët që kanë nevojë për dritë dhe lëndë ushqyese për t’u rritur, jovertebrore të vegjël dhe disa peshq grabitqarë. Në simulim, ky zinxhir ushqimor ishte i ekspozuar ndaj niveleve të acidifikimit dhe ngrohjes të ngjashme me ato të pritura në fund të shekullit. Rezultatet ishin se një përqendrim i lartë i dioksidit të karbonit nxiti rritjen e bimëve. Sa më shumë bimë, aq më shumë jovertebrore të vegjël dhe sa më shumë joverthorë, peshqit mund të rriten më shpejt.

Sidoqoftë, rritja e vazhdueshme e temperaturës në ujë shkakton peshqit janë ngrënës më pak efikas kështu që ata nuk mund të përfitojnë nga energjia shtesë e gjeneruar nga bimët. Kjo është arsyeja pse peshqit janë më të uritur dhe me rritjen e temperaturës ata fillojnë të heqin pre e tyre.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.