Adveksioni

Mjegull adveksioni

Në meteorologji është e rëndësishme të studiohen ndryshimet fizike që pëson atmosfera në kohë reale për të parashikuar se çfarë do të ndodhë. Atmosfera është një medium ku lëvizjet masive ndodhin shumë lehtë. Në këtë mënyrë lejohet shkëmbimi i nxehtësisë nga lëvizjet vertikale dhe horizontale. Transporti horizontal i nxehtësisë së madhësive të tjera fizike nga era quhet advection. Adveksioni është qëllimi i këtij artikulli.

Ne do të analizojmë rëndësinë e njohjes së advection që ekziston në atmosferë në mënyrë që të njohim meteorologjinë dhe ndryshimet në mot. Dëshironi të mësoni më shumë rreth kësaj? Thjesht duhet të vazhdoni të lexoni

Çfarë është advection

Proceset e mbledhjes

Në meteorologji është shumë e zakonshme të përdoret termi konvekcion për të caktuar lëvizjet vertikale. Vlera e shpejtësisë së këtyre lëvizjeve zakonisht nuk e kalon deri në një të qindtën e lëvizjeve horizontale. Prandaj, mund të vërehet se retë vertikalisht në zhvillim janë formuar ngadalë dhe janë të afta të zgjasin një ditë të plotë.

Lëvizja horizontale e masave të ajrit ndodh në një shkallë të gjerë në të gjithë botën. Shtë ai që transporton energjinë e nxehtësisë nga rajonet tropikale në zonat polare. Ata janë të aftë të kalojnë energji nga njëra anë e botës në tjetrën, duke udhëtuar mijëra kilometra larg. Thisshtë ky transport horizontale që është ngritje dhe është shumë më i rëndësishëm dhe i vazhdueshëm sesa rrymat vertikale të ajrit.

Në meteorologji dhe oqeanografi fizike, advection shpesh është referuar në transportin e disa pronave të atmosferës ose oqeanit, të tilla si nxehtësia, lagështia ose kripësia. Adveksioni meteorologjik ose oqeanografik ndjek sipërfaqet izobare dhe për këtë arsye është kryesisht horizontale. Isshtë sinonim i transportit të një veti atmosferike nga era.

Karakteristikat e adveksionit

Situata ciklonike me adveksion

Për të kuptuar më mirë këtë koncept, ne do të japim disa shembuj të sjelljes së ngrohtë dhe të ftohtë. Adveksion i ngrohtë është ajo nxehtësi që bartet nga era në një vend tjetër. Përkundrazi, sjellja e ftohtë është transporti i të ftohtit në vende të tjera. Sidoqoftë, të dy janë transporte të energjisë pasi, edhe pse ajri është në një temperaturë më të ulët, ai përsëri ka energji.

Në parashikimin e motit, termi advection i referohet transportit të një madhësie të dhënë nga përbërësi horizontal i erës. Nëse kemi një ngritje të ftohtë, ajo tenton të shkojë drejt sipërfaqeve më të ngrohta. Kur ka ngritje të ngrohtë, kjo ndodh mbi toka dhe dete më të ftohta dhe ftohja ndodh nga poshtë.

Shkaqet e kondensimit

Retë sipas adveksionit dhe orografisë

Ekzistojnë disa lloje të kondensimit të avujve të ujit. E para është nga rrezatimi dhe e dyta nga advection. Avulli i ujit gjithashtu mund të kondensohet duke përzier masat e ajrit dhe duke u ftohur nga zgjerimi adiabatik. Kjo e fundit është shkaku i formacioneve më të mëdha të masës së reve.

Në ftohjen e ngritjes, një masë e ajrit të ngrohtë dhe të lagësht transportohet horizontalisht, duke shtuar mbi një sipërfaqe më të freskët ose masë ajri.. Për shkak të kontaktit midis brumit të ngrohtë dhe të ftohtë, temperatura e ajrit të brumit të ngrohtë bie që të përputhet me atë të ftohtë. Në këtë mënyrë mjegullia fillon të formohet, për sa kohë që ulja e temperaturës së masës së ngrohtë arrin pikën e vesës dhe ngopet me ujë.

Ftohja nga rrezatimi bëhet kur toka nxehet nga dielli. Shtresa më afër sipërfaqes fillon të nxehet si rezultat. Për këtë arsye, formohen flluska të ajrit të nxehtë dhe, për shkak të densitetit të saj më të ulët, ajo tenton të rritet derisa të plotësojë shtresat më të larta dhe më të ftohta. Kur ato arrijnë në shtresat më të larta, temperatura fillon të bjerë dhe ato ngopen, kondensohen dhe formojnë re.

Ftohja adiabatike

Adveksioni detar

Kjo është për shkak të ndryshimit të temperaturës për shkak të zvogëlimit të presionit atmosferik ndërsa dikush ngjitet në lartësi. Shumë nga rrymat vertikale mund të ndryshojnë këtë ftohje, i njohur gjithashtu si gradienti termik mjedisor.

Kur ajri rritet, presioni atmosferik zvogëlohet. Për këtë arsye, lëvizjet dhe fërkimet e molekulave gjithashtu zvogëlohen, në mënyrë që ajri të ftohet. Si zakonisht, zakonisht zbret rreth 6,5 gradë për çdo kilometër lartësi.

Nëse ajri është i thatë, rënia e temperaturës është shumë më e lartë (rreth 10 gradë për çdo kilometër në lartësi). Përkundrazi, nëse ajri është i ngopur, zbritja e tij do të jetë vetëm 5 gradë për kilometër.

Retë përbëhen nga një grup grimcash shumë të vogla dhe të imëta uji, akulli ose një përzierje e të dyjave. Ato formohen nga kondensimi i avujve të ujit në atmosferë. Kjo bën që adeveksioni të transportojë të ftohtin nga retë në pjesën tjetër të atmosferës dhe të përhapet.

Ndryshimi i temperaturës për shkak të advection

Adveksioni ka njësitë e temperaturës të ndara me njësitë e kohës. Ai tregon ndryshimin termik që një pikë përjeton për shkak të mbërritjes së erës që mbart ajrin në një temperaturë të ndryshme.

Nëse, për shembull, në pikën ku po matim ajri arrin nga një rajon më i ftohtë, do të përjetonim një ftohje dhe ngritja e temperaturës do të ishte një numër negativ që do të tregonte saktësisht sa gradë për njësi të kohës temperatura po bie.

Ftohja e ajrit mund të ndodhë për arsye të ndryshme:

  • Për shkak të ngrohjes së sipërfaqes së tokës konvekcioni i lirë prodhohet nga rrezet e diellit.
  • Nga orografia e tokës, Për shkak të ngritjes së shtresave të ajrit për të kaluar malin, ndodh konvekcion i detyruar.
  • Ajri u detyrua të ngrihej në afërsi të fronteve të nxehtë dhe të ftohtë, prodhon një lëvizje horizontale të një mase të ftohtë ajri, prodhuar nga lëvizja horizontale në një ajër të ngrohtë për t'u ngjitur.

Siç mund ta shihni, advection është një faktor shumë i rëndësishëm për t'u marrë parasysh në meteorologji. Conditioningshtë mjaft kushtëzues kur bëhet fjalë për parashikimet e motit dhe njohja e dinamikës dhe qëndrueshmërisë së atmosferës.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.