Kanali i Suezit

gjatësia e kanalit

Qenia njerëzore ka qenë protagoniste e bëmave të shumta arkitekturore. Krijimi i një kanali që mund të lidhte Detin e Kuq me Detin Mesdhe ishte frymëzimi i qytetërimeve antike që kanë populluar Isthmusin e Suezit. Ka pasur disa përpjekje deri në ndërtimin e fundit Kanali i Suezit. Itinerari ka një rëndësi të madhe nga pikëpamja ekonomike dhe ka pas vetes një histori të shkëlqyeshme dhe mjaft interesante që do të tregojmë këtu.

Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë gjithçka që duhet të dini rreth Kanalit të Suezit, ndërtimit dhe historisë së tij.

Projektimi i kanalit Suez

rëndësia ekonomike e kanalit

Ne nuk kthehemi deri në përpjekjet e para për të ndërtuar këtë kanal në shekullin e XNUMX para Krishtit. Në atë kohë, Faraoni Sesostris III urdhëroi ndërtimin e një kanali që mund të lidhte lumin Nil me Detin e Kuq. Megjithëse kishte një hapësirë ​​mjaft të vogël, ishte më se e mjaftueshme për të akomoduar të gjitha varkat e kohës. Kjo rrugë ishte përdorur gjerësisht deri në mes të shekullit të XNUMX para Krishtit. Shkretëtira ishte mjaft e madhe sa kishte fituar një pjesë të madhe të tokës në det, duke bllokuar daljen në të.

Për këtë arsye Faraoni Neco u përpoq të rihapte kanalin pa ndonjë sukses. Më shumë se 100.000 burra vdiqën në përpjekjen për të rihapur kanalin. Aftershtë pas një shekulli që mbreti i Persisë, Dari, ajo vuri në punë punimet për të mundur rikuperimin e pjesës jugore të kanalit. Ideja ishte të sillnim një kanal përmes të cilit të gjitha anijet mund të kalonin direkt në Mesdhe pa kaluar përmes lumit Nil. Punimet përfunduan 200 vjet më vonë nën mandatin e Ptolemeut II. Shtrirja ishte praktikisht identike me Kanalin aktual të Suezit.

Kishte një ndryshim prej nëntë metrash midis nivelit të ujit të Detit të Kuq dhe atij të Detit Mesdhe, kështu që kjo duhej të merrej parasysh në llogaritjet për ndërtimin e kanalit. Gjatë okupimit Romak të Egjiptit, u përjetuan përmirësime të konsiderueshme që mund të nxisnin tregtinë. Sidoqoftë, pas largimit të Romakëve ky kanal u braktis përsëri dhe nuk u përdor për asgjë. Gjatë sundimit të muslimanëve, Kalifi Omar ishte përgjegjës për rimëkëmbjen e tij. Pas një shekulli të tërë në punë, ajo u rikuperua përsëri nga shkretëtira.

Duhet të kemi parasysh që shkretëtira ka një dinamikë të vazhdueshme me kalimin e kohës dhe se rëra mund të shkatërrojë gjithçka në rrugën e saj.

Historia e Kanalit të Suezit

rëndësia e kanalit të suezit

Ekzistenca e Kanalit të Suezit mbeti plotësisht e fshehur që nga ajo kohë për një mijë vjet. Deri në mbërritjen e Napoleon Bonapartit i cili arriti në Egjipt në 1798. Midis grupit të studiuesve që shoqëruan Napoleonin ka disa inxhinierë të njohur dhe ai kishte urdhra të veçantë për të inspektuar isthmus në mënyrë që të verifikonte qëndrueshmërinë e hapjes së një kanali që mund të lejonte kalimin të trupave dhe mallrave në Lindje. Objektivi kryesor i kanalit është dhe ka qenë rrugët tregtare.

Përkundër zbulimit të gjurmëve të faraonëve antikë në kërkim të një mënyre për të rihapur kanalin, inxhinieri i kushteve të ndërtimit të tij ishte krejtësisht i pamundur. Meqenëse kishte nëntë metra ndryshim midis dy deteve, ai nuk lejoi ndërtimin e tij. Vitet kaluan, kilometri që u rrit ishte nevoja për të hapur këtë rrugë detare.

Tashmë në mes të revolucionit industrial, tregtia e Azisë Lindore kishte pushuar së qeni një luks dhe ishte bërë jetike për rritjen ekonomike të të gjitha fuqive të mëdha evropiane. Në 1845, u shtua edhe një rrugë tjetër, e cila ishte e para Linja hekurudhore egjiptiane që lidh Aleksandrinë me portin e Suez. Kishte një rrugë tokësore përmes shkretëtirës së Sinait, por ishte shumë jopraktike për shkak të vëllimit të ngarkesave që karvanët mund të mbanin. Tregtia në këto zona nuk ishte aspak optimale.

Linja e parë shkencore hekurudhore ishte mjaft e dobishme për transportin e udhëtarëve por e pamjaftueshme për transportin e mallrave. Nuk mund të konkurronte me anijet e reja me avull që ekzistonin në atë kohë, të cilat ishin shumë më të shpejta dhe me kapacitet më të madh ngarkese.

Ndërtimi i tij

Më në fund, punimet për ndërtimin e këtij kanali filluan në 1859 nga diplomati dhe biznesmeni francez Ferdinand de Lesseps. Pas 10 vjet ndërtimi, ai u përurua dhe u bë një nga veprat më të mëdha inxhinierike në botë. Mijëra punëtorë të tillë si fshatarë egjiptianë punuan me forcë dhe rreth 20.000 prej tyre vdiqën për shkak të kushteve të vështira në të cilat u krye ndërtimi. Timeshtë hera e parë në të gjithë historinë që përdoren makinat e gërmimit që ishin projektuar posaçërisht për këto punime.

Franca dhe Mbretëria e Bashkuar e menaxhuan këtë kanal për disa vjet, por Presidenti i Egjiptit e shtetëzoi atë në 1956. Kjo lëshoi ​​një krizë ndërkombëtare të njohur si Lufta e Sinait. Në këtë luftë, Izraeli, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar sulmuan vendin. Më vonë, midis 1967 dhe 1973 kishte luftëra arabo-izraelite, të tilla si Lufta Yom Kippur (1973).

Rinovimi i fundit i Kanalit të Suezit ishte në vitin 2015 me disa punime zgjerimi që kanë shkaktuar polemika të shumta pasi ka arritur kapacitetin dhe gjatësinë totale që ka aktualisht.

Rëndësia ekonomike

anija e mbërthyer në kanalin e suezit

Në ditët e sotme është bërë disi më e famshme të alternosh për shkak të Tokëzimi i anijes Ever Given, e cila ka më shumë se 300 anije dhe 14 rimorkiatorë që punojnë në bisht vështirë për të rimarrë trafikun detar në zonë.

Rëndësia ekonomike qëndron në faktin se rreth 20.000 anije kalojnë përmes këtij kanali me dorë dhe është një kanal plotësisht i lundrueshëm që përdoret në Egjipt. Falë kësaj, i gjithë rajoni është bërë diçka e prosperuar falë shkëmbimeve tregtare. Ai lejon tregtinë detare midis Evropës dhe Azisë Jugore dhe ka një vendndodhje mjaft strategjike.

Shpresoj që me këtë informacion të mësoni më shumë rreth Kanalit të Suezit, ndërtimit dhe historisë së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.