Kanali i Panamasë

rëndësia e kanalit të Panamasë

El Kanali i Panamasë Isshtë një rrugë uji ndëroqeanike që përshkon të gjithë kontinentin amerikan në lartësinë e Panamasë. Falë këtij kanali, Deti Karaibe dhe Oqeani Atlantik mund të lidhen me Oqeanin Paqësor. Shtë një rrugë që ka një rëndësi të madhe ekonomike për njerëzit.

Prandaj, ne do të kushtojmë këtë artikull për t'ju treguar të gjitha karakteristikat, rëndësinë ekonomike dhe historinë e Kanalit të Panamasë.

tipare kryesore

Kanali i Panamasë

Shtë një itinerar që përshkon istmusin e Panamasë në pjesën e tij më të ngushtë. Përmes një sistemi bravash në secilin skaj ata i ngrisin anijet deri në 26 metra mbi nivelin e detit dhe i çojnë në Liqenin e Gatunit. Këto skaje mbushen me ujë dhe formojnë një liqen artificial që më pas zbret në anën tjetër për të shkurtuar në mënyrë drastike kohën e lundrimit dhe komunikimit detar.

Para hapjes së këtyre kanaleve, anijet duhet të zbresin në ngushticën e Magellan dhe Kepin e Hornit. Këto dy zona janë pjesa më jugore e kontinentit të Amerikës së Jugut për të qenë në gjendje të kalojnë nga një oqean në tjetrin. Ndërtimi i Kanalit të Panamasë është një nga veprat më të mëdha të inxhinierisë botërore të të gjithë shekullit të XNUMX-të.

Historia e Kanalit të Panamasë

funksionimi i kanalit të Panamasë

Le të përmbledhim shkurtimisht historikun e këtij kanali. Isthmusi i Panamasë ishte përdorur tashmë nga aborigjenët para-kolumbianë për të qenë në gjendje të tranzitonin midis një oqeani dhe një tjetri. E gjithë kjo njohuri u transferua te Spanjollët gjatë pushtimit. Aq shumë sa që Mbreti Charles I në vitin 1524 propozoi krijimin e një kanali që do të sigurojë kohën për udhëtime midis Perusë dhe Spanjës. Por situata teknologjike dhe financiare e Evropës nuk e lejoi atë për atë moment.

Gjatë shekullit të XNUMX-të, lindi idea e ndërtimit të një kanali në nivelin e detit në Nikaragua, por i gjithë ky proces ndërtimi duhej të ndalet për arsye politike. Sot, kjo ide është ringjallur. Ishte natyralisti i famshëm gjerman përtej istmusit Panamez që hodhi bazat teorike për gërmimin e kanalit dhe projekti i të cilit u prezantua nga Ferdinand de Lesseps dhjetë vjet më vonë. Ky njeri ishte një biznesmen dhe inxhinier francez.

Dimensionet e këtij kanali që lidh portet e Balboa dhe Cristóbal janë të gjata 77 kilometra. Kyçi është rreth 39 metra i gjatë dhe 110 metra i gjatë. Ata mbajnë rreth 106 metra ujë. Kalimi i të gjithë kanalit zakonisht zgjat rreth 8 orë. Kjo na jep idenë se sa është e gjatë.

Projektet e ndërtimit të kanalit të Panamasë

Ekzistojnë projekte të ndryshme ndërtimi për këtë kanal që kur ata hapën dyert e tyre në 1914. Projekti u transferua në një kompani franceze në kohën e qeverisë së Republika e atëhershme e Granadës së Re në 1839. Sidoqoftë, dihej që ndërtimi i këtij kanali kishte vështirësi të mëdha të punës, qeverisjes, etj. Si rezultat, kompania franceze humbi interesin dhe u tërhoq nga koncesioni menjëherë pas kësaj. Në 1879 ishte francezi Ferdinand de Lesseps i cili mori të gjithë projektin pas përfundimit të Kanalit të Suezit në Egjipt. Ai tashmë kishte më shumë përvojë dhe donte ta zbatonte atë në Kanalin e Panamasë.

Në një mënyrë të tillë që punimet filluan në 1881 mes të gjitha epidemive të etheve të verdha, sfidat e paraqitura nga vetë terreni dhe zbulimi i korrupsionit të korporatave që sot njihet si Skandali i Panamasë. Punimet u ndaluan vitin e ardhshëm sepse një tërmet i fortë tronditi të gjithë istmusin. Financimi i projektit pushoi në 1888 dhe ai u braktis plotësisht. Thenshtë atëherë që Amerikanët ndërhynë për të rifilluar projektin e shekullit të njëzetë dhe sipas qeverisë Panameze ajo hapi dyert e kanalit në 1914.

Pika maksimale e funksionalitetit e arritur në 1963. Në vitin 2006, më në fund u shpall një projekt për zgjerimin e Kanalit të Panamasë. përmes bravave të reja të ketë një hapësirë ​​shumë më të madhe për trafikun detar. Ky vendim është paraqitur në një referendum popullor dhe është aprovuar nga shumica e popullsisë që voton. Punimet filluan vitin vijues dhe kanë arritur kulmin në 2016 në Qershor për shkak të një serie vonesash dhe krizash financiare.

Menaxhimi, administrata dhe rëndësia ekonomike

gjatësia e punës

Aktualisht Kanali i Panamasë është nën administrimin e Panamasë. Kjo administratë iu dha Shteteve të Bashkuara në vazhdimësi pasi u ndërtua kanali. Ky presion ishte mjaft i diskutueshëm pasi qeveritë e ardhshme diskutuan ose rikuperuan sovranitetin e kanalit. Ata gjithashtu u përpoqën rimarr shiritin prej 8 kilometrash rreth tij që ishte transferuar gjithashtu.

Aktualisht, ajo është nën administrimin e Panamasë dhe disa negociata janë kryer në lidhje me transferimin e kontrollit të kanalit tek autoritetet lokale. Ky kanal ka qenë i rëndësishëm në lundrimin komercial në të gjithë botën. Dhe është se shumë banka u ndërtuan me emërtimin Panamax, që do të thoshte se ato kishin dimensione maksimale të mjaftueshme për të qenë në gjendje të tranzitonin gjatësinë dhe gjerësinë e kanalit pa ndonjë problem. Ato ishin anije si një objekt komercial që duhej të kalonte përmes këtij kanali dhe e kishin përshtatur modelin e tyre me dimensionet në mënyrë që të mos shkaktonin probleme.

Lidhur me rëndësinë, duhet të merret parasysh se ai është një burim i shkëlqyeshëm i punës dhe të ardhurave kombëtare. Hapja e kanalit lejoi një fluks më të shpejtë dhe më të gjerë të shkëmbimit detar tregtar. E gjithë kjo kishte një ndikim shumë pozitiv në ekonomitë e botës duke lejuar një nivel më i madh midis kombeve të zhvilluara dhe atyre që janë ende në zhvillim.

Kjo nënkuptonte gjithashtu një burim të rëndësishëm të punës me të ardhurat kombëtare dhe disa kontribute për rajonin dhe veçanërisht për njerëzit e Panamasë.

Unë shpresoj që me këtë informacion të mund të mësoni më shumë rreth Kanalit të Panamasë, karakteristikat e tij dhe rëndësinë e tij ekonomike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.