Kalendari hënor 2018

Kalendari hënor 2018

Siç e dimë, hëna jonë ka një cikël të plotë 28-ditor. Ky satelit kalon nëpër katër faza ndërsa këto ditë kalojnë. Fazat e njohura janë: të reja, në rritje, të plota dhe në rënie. Sot ne do t'ju tregojmë Kalendari hënor 2018 me të gjitha eklipset, shenjat dhe disa interpretime astrologjike. Ne do të fillojmë të përshkruajmë kalendarin për muajin maj ku jemi dhe do të shkojmë deri në dhjetor.

A doni të dini datën e të gjitha fazave të hënës dhe kuptimin e saj? Vazhdoni të lexoni

Hëna në maj

Hëna në maj

Në këtë muaj maj kemi pasur tremujori i fundit i hënës më 7 maj dhe hëna e re më 15 maj. Për këtë muaj, hëna na sjell energji të mjaftueshme për të ndërmarrë disa projekte të tjera të paluajtshme, ekonomike, familjare ose ndërtimore. Fillimi i ushtrimeve është një mundësi shumë e mirë në këto data dhe kështu që ne nuk merremi me stresin shumë.

Tremujori i parë do të shfaqet më 22 maj dhe, së fundmi, hëna e plotë më 29 maj. Shenja është Shigjetari dhe na tregon gëzimin dhe entuziazmin në fund të muajit. Pa dyshim dhe besimi i pastër janë elementët që do të na shoqërojnë. Kur jemi bujarë në çdo gjest gjatë gjithë ditës, marrim çelësin e gjoksit të bollëkut. Dita e hënës së plotë është një mundësi e mirë për të planifikuar një aktivitet sportiv.

Hëna në qershor

Hëna në qershor

Në muajin qershor, temperaturat e larta dhe fillimi i solsticit të verës mbërrijnë gjithnjë e më shumë. Do të kemi eTremujori i fundit më 5 qershor dhe hëna e re më 13 qershor. Shenja është Binjakët. Strategjitë e përdorura në komunikim mund të na ndihmojnë të arrijmë tek njerëzit e tjerë dhe të tregojmë veten ashtu siç jemi. Ne duhet të vlerësojmë me kujdes rrethanat në të cilat jemi dhe të mësojmë gjuhë ose të fillojmë studime të reja. Kjo hënë është gati t’i marrë gjërat me humor.

Nga ana tjetër, ne do të kemi tremujori i parë më 20 qershor dhe hëna e plotë më 28 qershor. Shenja është Bricjapi. Hëna në këtë kohë është më konstruktive, e mundimshme, e përqendruar dhe e sakrifikuar. E gjithë energjia që keni për t'u marrë me problemet dhe për t'i zgjidhur ato zvogëlohet. Mos e lini punën përgjysmë. Bota juaj emocionale do të ndalohet disi.

Hëna në korrik

Hëna në korrik

Në mes të verës, një muaj me pushime për shumë, do të kemi tremujorin e fundit më 4 korrik dhe hëna e re më 12. Do të kemi një eklips të pjesshëm të diellit në shenjën e Kancerit. Këto ditë mund të jenë shumë intensive për disa. Shtë e rëndësishme të njohim vetveten dhe të dimë kush jemi dhe çfarë po kërkojmë. Mjedisi ynë kryesor mund të na bëjë të identifikojmë veten dhe të shohim se gjërat që mendonim se nuk na përkisnin neve. Vitalshtë me rëndësi jetike të jesh i sinqertë me veten tënde dhe gjithçka që nuk na përmban do të mbyllë një fazë në jetën tonë.

El Tremujorin e parë do ta kemi më 19 korrik dhe hënën e plotë më 27 korrik, shoqëruar nga një eklips total i hënës në Ujor. Këto ditë do të jenë gjithashtu më intensive. Pyetjet themelore duhet të na drejtojnë të kapërcejmë atë kufi të lirisë. Ne mund ta gjejmë veten me interesa të ndryshme, një dashuri më të hapur dhe një ndjenjë lehtësie më të madhe. Ne mund të jemi më të shkëputur se zakonisht, fizikisht dhe mendërisht. Kjo është normale në një ambient të nxehtë, pushimi dhe të qetë.

Hëna në gusht

Hëna në gusht

El Tremujori i fundit do të jetë më 2 gusht dhe hëna do të bjerë shi më 11 Gushti me një eklips të pjesshëm të diellit. Shenja është Luani. Këto ditë nuk do të fitojmë asgjë pa aplikuar guximin dhe individualitetin në çështjet. Ajo që ata na thonë në mjedisin tonë nuk do të shërbejë për të marrë vendime të rëndësishme.

El çereku i depilimit do të mbërrijë më 17 gusht dhe hëna e plotë më 26 në shenjën e Peshqve. Në këto kohë, fantazia, ëndrrat dhe intuita na ndihmojnë të vazhdojmë çdo ditë. Gjithashtu teprimet dhe ilaçet mund t'ju ofrojnë një shkyçje të detyruar. Shmangni ato. Në këto ditë të nxehta ne mund të jemi më të prirur për tu mashtruar ose manipuluar. Sidoqoftë, ne mund ta shmangim këtë nëse vendosim kontakte me njerëz që na thonë se jemi manipuluar ose mashtruar. Përfitoni nga këto ditë sepse ata do të jenë më empatikë me të tjerët dhe krijues.

Hëna në shtator

Hëna në shtator

Në këtë muaj do të zhvillohet tremujori i fundit më 1 dhe hëna e re më 9 në shenjën e Virgjëreshës. Shtatori shoqërohet me rutinë, stres, traumë pas festave, etj. Ky zakon mund të rregullohet duke bërë rregullime të vogla. Kur porosisim në më të voglin, mund të jemi më të qetë në pjesën e madhe. Ka shumë për të bërë për të qenë në një ngatërresë mendore.

El Tremujori i parë do të jetë më 16 dhe hëna e plotë më 25 në shenjën e Dashit. Klima do të jetë një veprim, iniciativë dhe individualizëm. Këto ditë do të duhet të lëvizim dhe do të jetë e përsosur të fillojmë gjërat. Mund të ketë një klimë të caktuar dhune. Për t'i eliminuar ato, është më mirë të praktikoni sporte jashtë.

Hëna në tetor

Hëna në tetor

Në muajin tetor temperaturat fillojnë të ulen dhe ne përshëndesim vjeshtën. Hëna në rënie do të vijë më 2 tetor dhe plotësojeni atë më 9 në shenjën e Peshores. Ne mund të kemi një lidhje dashurie ose një joshje. Rutina juaj mund të jetë e mbushur me veprime të këndshme.

El Tremujori i parë do të jetë në 15 tetor dhe hëna e plotë do të jetë në 24 tetor. në shenjën e Demit. Hëna që do të kemi këto ditë do të ketë shumë kënaqësi dhe sensualitet. Çështjet e rëndësishme bëhen të rëndësishme, si për sa i përket ushqimit, pushimit dhe nevojave financiare. Ne do të dëshirojmë të bëjmë atë që duam dhe të kemi gjëra të çmendura.

Tremujori i fundit do të zhvillohet më 30 tetor.

Hëna në nëntor

Hëna në nëntor

Hëna e re hyn muajin nëntor në 7 në shenjën e Akrepit. Do të ketë intensitete gjatë rrugës dhe frika jonë do të rritet. Shtë e rëndësishme të njohim se cilat janë emocionet më të dendura.

El Tremujori i parë do të jetë më 14 dhe hëna e plotë më 23 në shenjën Binjakët. Gjithçka që ka heshtur gjatë gjithë kohës, me këtë hënë lejon të shkojë. Borxhet që kemi me burrat, të dashuruarit, miqtë, etj. Ato duhet të zgjidhen.

Tremujori i fundit është i 29-ti.

Hëna në dhjetor

Hëna në dhjetor

Ne e mbyllim vitin me një hëna e re më 7 dhjetor në shenjën e Shigjetarit. Shtë një kohë kur mund të rrezikojmë pasi do të kemi besim dhe forcë. Ne mund t'i fitojmë betejat.

El Tremujori i parë do të jetë më 13 dhe hëna e plotë më 22 në shenjën e Kancerit. Do të ketë humor të ndryshueshëm duke qenë një hënë uji. Ne do të ndjehemi të lënduar, të ndjeshëm dhe do të kemi më shumë kapacitet për kontakt dhe shfaqje të dashurisë. Ju duhet të rrisni nivelin e intuitës.

Tremujori i fundit është i 28-ti.

Me këtë informacion do të jeni në gjendje të shijoni hënën në të gjitha fazat e saj gjatë gjithë vitit 2018.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.