3 aplikacione duhet të keni për të njohur motin në kohë reale

në tokë1

Sot kushdo që ka internet dhe ka një smartphone ju mund ta njihni motin e qytetit tuaj në kohë reale me shumë saktësi dhe saktësi.

Nëse ju pëlqen gjithçka që lidhet me motin dhe e dini vazhdimisht se si është moti në zonën ku jetoni, mos i humbni detajet dhe shënoni mirë 3 aplikacionet që duhet të dini për të njohur motin në qytetin tuaj në çdo kohë.

Moti nëntokësor

Isshtë një aplikim mjaft i plotë dhe një nga më të mirët që ekziston pasi lejon të dimë matjet në kohë reale të erës, shiut ose temperaturës. Ju mund ta njihni parashikimin e motit me shumë detaje në 10 ditët e ardhshme, në mënyrë që të bëni plane pa probleme. Miniaplikacioni celular është me të vërtetë tërheqës dhe ka shumë mundësi për ta shijuar atë në çdo kohë.

Alarm shiu

Nëse doni të dini saktësisht parashikimet e shiut në zonën ku jetoni, ky aplikacion për android është më i miri në treg. Isshtë plotësisht falas dhe ju mund të dini në kohë reale se si po zhvillohen vetë reshjet në të gjithë vendin.

shi

Meteoklimatike

Shtë një rrjet stacionesh meteorologjike të shpërndara në Spanjë dhe Portugali. Këto stacione lejojnë të dinë në kohë reale temperaturën, lagështinë, erën dhe reshjet e shiut. Vegla është mjaft interesante dhe tregon temperaturat aktuale në një mënyrë të qartë dhe tërheqëse së bashku me aspekte të tjera interesante të tilla si era, lagështia ose ndjesia termike.

Këto janë 3 aplikacione rreth meteorologjisë që do t'ju ndihmojnë të njihni motin në qytetin tuaj në një mënyrë të qartë dhe precize dhe në kohë reale. Tani e tutje ju mund të dini saktësisht se si do të jetë moti në çdo qytet në Spanjë në një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.