3 апликации мора да ги знаете временските услови во реално време

временски услови 1

Во денешно време, секој што има интернет и има паметен телефон со голема прецизност и точност можете да го знаете времето на вашиот град во реално време.

Ако сакате сè што е поврзано со времето и постојано знаете какво е времето во областа каде што живеете, не губете детали и добро забележете ги 3-те апликации што мора да ги знаете за да ги знаете временските услови во вашиот град во секое време.

Weather Underground

Тоа е прилично комплетна апликација и една од најдобрите што постои бидејќи ви овозможува да знаете мерења на ветерот, дождот или температурата во реално време. Можете да ја знаете временската прогноза многу детално во следните 10 дена за да можете да правите планови без проблеми. Мобилниот елемент е навистина привлечен и има многу опции за уживање во него постојано.

Аларм за дожд

Ако сакате точно да ги знаете предвидувањата на дождот во областа каде што живеете, оваа апликација за андроид е најдобрата на пазарот. Целосно е бесплатно и можете да знаете во реално време како се развиваат самите врнежи низ целата земја.

дожд

Метеоклиматски

Тоа е мрежа на метеоролошки станици распоредени над Шпанија и Португалија. Овие станици овозможуваат да се знае во реално време за температурата, влажноста, ветерот и врнежите. Виџетот е доста интересен и ги покажува моменталните температури на јасен и привлечен начин заедно со други интересни аспекти како што се ветер, влажност или термичка сензација.

Ова се 3 апликации за метеорологијата кои ќе ви помогнат да го запознаете времето во вашиот град на јасен и прецизен начин и во реално време. Отсега натаму, на брз и лесен начин можете да знаете какво ќе биде времето во кој било град во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.