Теснец Керч

Една од морските ленти што има големо стратешко значење е Теснец Керч. Бидејќи овој теснец нуди голема стратешка важност, тој е извор на бројни спорови меѓу Украина и Русија. Меѓу овие места имало бројни инциденти поради тоа кој е сопственик на оваа стратешка област. Последниот инцидент во 2014 година ја означува и огромната напнатост што постои меѓу двете земји, особено откако Русија го анектираше украинскиот полуостров Крим.

Во оваа статија ќе ви кажеме за карактеристиките и стратешкото значење и конструкциите што се случија во теснецот Керч.

Панорама на теснецот Керч

Теснец Керч

Теснецот Керч го поврзува Азовското Море со Црното Море. Ова претставува витална алка во синџирот што ја поврзува Русија со Медитеранот. Благодарение на овој теснец, Русија може да земе ресурси од Медитеранот. Изградбата на мостот Керч теснец беше еден од клучевите за консолидирање на односите меѓу Москва и Крим по неговото припојување. Ова е затоа што овој мост ги преминува меѓународните води. Овој мост беше најавено дека е поделен со цел да се интегрира територијата во руската транспортна мрежа и, конечно, се знае дека дава конечна контрола на сите поморски патишта и во и надвор од Азовското Море.

Русија го користеше мостот на теснецот Керч како политичко и економско оружје. Вашите причини за да можете да воспоставите правни активности за овој мост е тоа што дава безбедносни причини. Поради оваа причина, руските власти ги подложуваат трговските бродови што минуваат под овој мост на долги инспекции. Овие инспекции, многу пати, може да траат до неколку дена. Главно, овие трговски бродови се наменети за украинските пристаништа на Азовското Море.

Ова е една од причините зошто локалните украински власти ја обвинуваат Русија дека економски ги гуши во корист на руските пристаништа. Една од поплаките што ги има Украина е дека пристаништето Мариупол е блокирано.

Инцидент во теснецот Керч

Во 2018 година на 25 ноември тој имаше инцидент во теснецот Керч. Ова се случи кога руски товарен брод приведе 3 пловни објекти на украинската морнарица. Ова ја поттикна Руската федерална служба за безбедност да ги осуди пловните објекти кои нелегално влегле во руските територијални води. Со ова или тие ја нарушија националната граница бидејќи не побараа дозвола да го преминат теснецот Керч.

Поради овој инцидент од страна на Украина, Русија пукаше и ги заплени украинските бродови покрај брегот на Крим. По долга бркотница, двајца чамци со пиштол и шлепер биле заробени од специјалните единици. За време на битката беа повредени до 6 члена на украинскиот екипаж. Истиот ден, украинскиот претседател потпиша указ за примена на воена состојба и истиот беше одобрен во парламентот следниот ден. Бидејќи ситуацијата на теснецот е доста комплицирана, настаните од ваков стил продолжија сè до Русија побара свикување со цел одржување на меѓународниот мир и безбедност.

Изградба на мостот Керч

Мост теснец Керч

Со цел да се поврзе Црното Море со Азовското Море што го одделува полуостровот Керч од полуостровот Таман, беше изграден мостот Керч. И двата полуострова и припаѓаат на Русија денес, бидејќи Крим и припаѓаше на Украина до март 2014 година. Оттогаш овој мост има многу историја Германците се обидоа да кренат во Втората светска војна, но конечно Русите успеаја. Областа каде што е изграден мостот е најтесна, долга само 5 километри.

Во 1944 година бил изграден мост, но тој не можел да ги издржи тешките зимски услови и еден таков мраз го уништил. Во мај 2015 година започна изградбата на мостот и за возилата и за железничкиот транспорт. Во овој теснец мостот е долг приближно 19 километри, што е 12 километри поморска патека.

Постојат одредени критики за проектот главно заради геолошките услови кои се наоѓаат таму. И се вели дека проектот е напуштен оттогаш карпестата подлога беше од варовнички тип и имаше многу карстни шуплини. Ова го прави мостот неповолен и се тврди дека не е спроведена премногу длабинска техничка геолошка истрага. Бранителите на овој проект се тие што бранат дека тој не може да се преземе без исцрпна истрага. Се испитува целиот терен и се извршени тестови за статичко и динамичко оптоварување на куповите. Благодарение на овие тестови за оптоварување, основата е стабилизирана.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за теснецот Керч.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.