Спектакуларно црево за вода покрај брегот на Валенсија

Слика - Трибун за вести

Слика - Новинар 

La невреме што го напушти градот Валенсија со импресивни 152 литри на метар квадратен на неговите улици, дојде со изненадување: беше создаден спектакуларен прилив на вода покрај брегот на Валенсија, поточно од регионите Суека, Ел Перело и Кулера.

Според Државната агенција за метеорологија (АЕМЕТ), станува збор за »поостри и поимпозантни заробени на брегот»Од заедницата на Валенсија. Тоа е навистина импресивно.

Кои се цревата за вода?

Ракави вода, познати и како водни извори, не се ништо повеќе од торнада формирани во морето. Тие обично се поврзуваат со кумулиформен облак, што се гледа доста често кога атмосферата е нестабилна. Тие обично не допираат земја, но Треба да бидете многу внимателни, бидејќи се формираат во рамките на многу силна електрична бура и произведуваат ветрови до 512 км на час.

Овие торнада се доста чести на Медитеранот, иако не секој има можност да ги види кога би сакал. Но, фала богу што секогаш ќе ги имаме фотографиите и видеата на среќниците. И вистината е тоа оној што беше формиран вчера покрај брегот на Валенсија е спектакуларен.

Воден ракав во Валенсија

Како што можете да видите на видеото, нашиот протагонист изгледа многу остро. Како што е наведено од AEMET, веројатно е дека бурата што стигна до Валенсија веќе имаше некаков воздушен пресврт, така што ажурирањата го истакнаа, со што се предизвика еден од најубавите природни спектакли од вчера.

Покрај тоа, тие посочија дека многу молњи се регистрираат во морето, поточно помеѓу Марени де Баракетс и Ел Перелоне, па не е исклучена појава на повеќе тромби, бидејќи на бреговите на провинциите Валенсија и Кастелон има поволни услови за овие прекрасни метеоролошки појави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.