По ураганот: фотографии

Ураган 1

Дрво кое го урна ураган

Кога а ураган се приближува до населено место, сите медиуми ги повторуваат вестите. Но, што се случува кога торанта? Како засегнатите наоѓаат начин да продолжат со својот живот? Овие одговори се тешки, но можеме да им пристапиме обидувајќи се да се ставиме во нивна кожа и да гледаме фотографии како илустрираните во оваа статија.

Тие велат дека а сликата Вреди повеќе од илјада зборови. Таа изрека е вистина во најголем дел од времето кога се користи, но има малку ситуации каде што е соодветно како и после последиците од природна катастрофа.

Ураган 2

Двојка оди по поплавена улица

Ураган 3

Сопственикот поминува покрај неговата разбиена куќа

Ураган 4

Ураганот Ајрин го исполнува влезот на хотелот Алегриа со кал

Сликите се составени од веб-страницата Егзаминер и прикажуваат градови, места, улици и луѓе од САД по минување на ураган. Соборени столбови и дрвја, згради уништени или целосно поплавени од вода и луѓе изгубени или се борат да најдат начин што побрзо да продолжат со своите животи ... тоа е она што останува по минувањето на ураган.

Повеќе информации - Фотографии од облаци во САД

Извор - Испитувач


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.