Одометар

Во моментов, уред се користи за мерење на растојанието поминато од предмет во движење и тој е зголемен кај возилата како километража. Овој апарат се нарекува километража. Познато е и под името геодет и километража. Тие најчесто се користеа за да се земат предвид километрите возила и за да може да се измерат растојанијата во земјоделството, ергометријата, безбедноста на патиштата и некои индустриски апликации.

Во оваа статија ќе ги кажеме сите карактеристики и работа на километражата.

клучните карактеристики

Рачен километража

Овој уред за мерење на далечина започнува од различен состав и работа во зависност од видот. Без разлика дали станува збор за аналоген или дигитален уред, мора да знаеме кои се елементите што го прават овој уред да работи.

Ајде да видиме кои се деловите на километражата:

  • Wици со тркала: Ова се каблите чија функција е да можат да комуницираат помеѓу запчаниците на тркалото со мерачот. Без оваа промена не би било можно да се прикажат податоците на панелот. Овие кабли се појавуваат на двата типа километража.
  • Опрема: опрема е задолжена за работа на мерењето. Запчаникот е она што го означува бројот на вртења и е тоа што го дефинира вкупното поминато растојание.
  • Јадро и магнетно bвонче: theвончето е додаток на јадрото што ја прима енергијата и е тоа што помага да се овозможи движење на брзините да се трансформира во електромагнетна енергија.

Механички километража

Постојат различни типови на километража во зависност од природата и употребата што е подигната да се даде. Имаме од една страна механички километража и, од друга страна, дигитален километража. Секој од нив има различна операција и се состои од други карактеристики.

Механичкиот километража се нарекува и километража на тркалото. Тој е одговорен за броење секој пат кога ќе направи целосен пресврт и помине растојание еднакво на неговиот периметар. Затоа, ако можете да го изброите бројот на кругови што ќе ги направите, можете точно да ја знаете вкупната поминато растојание. Овој механички километража во основа се состои од низа запчаници кои имаат различни броеви на нивните рабови. Овие броеви се прикачени на тркалото и комуницираат со него преку низа кабли.

Запчаниците на механичкиот километража мора да бидат совршено калибрирани така што може да се движи со одредена брзина и е во согласност со вртењата на тркалото. Така може да се измери поминато растојание на многу точен начин. Откако ќе го помине посакуваното растојание, тоа го покажува изминатото растојание изразено во единицата во која претходно сме ја калибрирале. Најчесто користени единици се километри и милји.

Ние мора да знаеме дека механичкиот километража има различни заби и секој од нив се движи со различна брзина. Повеќето од овие типови на километражи се гледаат на возила стари одреден број години. Овие километражи достигне максимум 99.999 километри и во тој момент се врти и се враќа назад до 00 000. Обично тие доаѓаат со друг бројач што покажува колку пати го достигнал својот максимум.

Бидејќи повеќето од механичките километражи пронајдени во возилата можат да се манипулираат рачно, тој се користи како измама во светот на продажба на половни автомобили. И тоа е дека можете да го измените бројот што го посочи километражата и да го намалите. Ова ви овозможува да го скриете бројот на километри што возилото навистина ги поминало откако е изградено. Со намалување на бројот на километри може да се шетате и да кажете дека автомобилот има помалку патувања отколку што навистина сакате.

Дигитален километража

Постои уште еден посовремен вид километража што го бележи поминатото растојание користејќи компјутерски чип. Читањето на километражата може да се гледа на дигитален дисплеј чија вкупна вредност на километражата се чува во главен електронски модул. Со оглед на тоа што се сметаше дека со пристигнувањето на информатичката технологија на овој вид мерни уреди е можно да се стави крај на измамата на половни возила, тоа не беше случај. И, тоа е дека луѓето најдоа начин да можат да ги модифицираат вредностите што се регистрирани во компјутерот на возилото.

Сето ова доведе до измама во километражата на половни автомобили. Многу фактори влијаат на продажната цена на половно возило. Сепак, еден од највлијателните е бројот на поминати километри. Без оглед на тоа колку години е автомобилот од неговата фабрика, мора да се земе предвид вкупното поминато растојание. Постојат луѓе кои имаат возило повеќе од пет години и тешко го користат. Во овој случај, ќе имаме возило со постара возраст, но мала километража. Ова ни помага да знаеме дека вашите делови не изгледаат истрошени, бидејќи се користат.

Ако сите карактеристики на возилото се исти меѓу двајца, оној со најмалку километри ќе биде поскап. Ова ја прави манипулацијата со Мерењата на километражата биле широко распространета пракса. Ова движење се заснова на отстранување на километражата, поместување на системот за пренос додека не се прикаже посакуваната вредност и враќање на километражата назад на возилото.

Совети за да не ве измамат

Ако барате полу-нов автомобил и има 30 илјади километри или помалку, нормално, сè уште треба да ги имате оригиналните гуми. Ако видите старо возило, но со мала километража, првото нешто е да се провери абењето на педалите за гас, сопирачка и спојка. За да не паднете во измама, најдобро е да издавате фактури или потврди од предвидувањата за одржување на возилото. Овие ваучери обично го покажуваат бројот на километри што ги имал автомобилот кога поминал прегледот.

Ако километражата е механичка, броевите мора да бидат совршено порамнети. Ако лесно се избришат кога ќе удрите во таблата, веројатно е измешано. Конечно, ако навистина се сомневате во состојбата на возилото, најдобро е да одите кај стручна служба што ќе направи комплетен преглед на моторот и целата механика на автомобилот.

Се надевам дека со оваа информација можете да дознаете повеќе за километражата е како работи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.