Геосмин

почвата бактерии влажни

Природата ни нуди неколку неверојатни и пријатни работи како мирис на дожд. Сигурно е мирис што ви носи носталгија и чувство на поминување на времето и ви се допаѓа. По подолго време на суша, кога паѓаат првите капки дожд, може да забележите малку сладок мирис што ја испраќа целата атмосфера и нè предупредува дека сезоната на дождови се ближи. Сепак, општата популација не знае кој механизам предизвикува внесување на воздухот во овој мирис. Објаснувањето за ова е во соединението наречено геосмин кој е одговорен за овој мирис познат под името на петрикор.

Во оваа статија ќе ви кажеме сè што треба да знаете за геосмин, неговите карактеристики и зошто генерира мирис на дожд.

Што е

геосмин

Кога зборуваме за петрикор, се повикуваме на карактеристичниот мирис што потекнува дождот кога паѓа, особено по долго време на суша. Овој мирис што ја опива целата атмосфера се должи на соединението наречено геосмин. Геосмин е соединение задолжено за лачење на милиони бактерии кога паѓа дожд на земјата.

Главниот одговорен за генерирање на геосмин е бактеријата Стрептомицес coelicolor. Познато е и како бактерии на Алберт. Заедно со другите цијанобактерии и некои габи што живеат во почвата, се оние што се активираат кога дождот ја навлажнува земјата. Геосмин не е присутен само во честичките што лебдат во воздухот по пристигнувањето на дождовите. Тоа е исто така супстанција што дава карактеристичен мирис на цвекло. Знаеме дека цвеклото има земјен мирис што се издвојува веднаш штом се отвори.

Друго од местата каде што наоѓаме геосмин е во аромата на некои вина.

Дисперзија и дејство на геосмин

соединение геосмин

Toе видиме кои се главните механизми на дејствување што ги има геосмин и како тие го растеруваат воздухот. За прв пат, научниците се фокусираа на тоа да можат да го објаснат механизмот со кој геосмин може да се распрсне низ воздухот. Со цел да се објасни ова, група истражувачи користеле камери со голема брзина и флуоресцентно мастило. Тие го искористија ова за да можат детално да снимаат што се случува кога капките вода влијаат на почвата полна со бактерии споменати погоре.

Откако ги направиле снимките, откриено е дека, кога паднала капката вода, фаќа ситни воздушни меури и го разбива на земја. Веднаш штом капката вода се стабилизира, водените меури се издигнуваат на површината и експлодираат, исфрлајќи ситни авиони кои испуштаат честички на вода во воздухот. Може да се каже дека истото се случува како кога се ослободува гас од газиран пијалок како што е шампањ или пиво. Овие меурчиња патуваат нагоре низ багажникот за да експлодираат во воздухот кога ќе ја достигне површината.

Откако ќе експлодира, се ослободува мала количина аеросоли од земјата кои се одговорни за дисперзијата на аромата на петрикор. Секоја од честичките е одговорна за транспорт на илјадници бактерии кои се способни да преживеат до еден час во воздухот. Така, барателот обично не трае многу подолго од овој пат. Овие бактерии се одговорни за мирисот на свежа земја што го забележуваме кога врне.

Употреби на геосмински бактерии

Постојат неколку студии кои ги поврзуваат овие бактерии со други употреби и услуги што можат да се дадат. И геосмин и бактериите кои се лачат при паѓање на дождот се безопасни за луѓето. Покрај тоа, познато е дека тие се користат за добивање на долг список на лекови меѓу кои има и антибактериски агенси како што се тетрациклин, еритромицин, рифампин или канамицин и антифунгални материи како нистатин.

Друга употреба на проучување на геосмин се постигнува по познавање на молекуларните бази и биосинтезата на геосмин. Знаејќи како функционира ова соединение, може да имаат корист оние fansубители на добро вино, а особено луѓето кои имаат чувствително да даваат. Присуството на геосмин може да биде вистински кошмар за производителите на вино, бидејќи присуството на овие ароми може да ги расипе карактеристиките на производот. Благодарение на познавањето на биосинтезата на ова соединение, може да се дадат неколку совети како да се намали или елиминира неговото присуство во некои вина со цел да се подобри нивниот квалитет.

Иако можеби не изгледаше поврзано непцето на винарите со жед за камили, се целосно поврзани. Важноста на оваа супстанца на биолошко ниво е вклучена во опстанокот на камилите во пустините. Тоа е геосмин, молекулата што беше сигнал до камилите дека водата е близу. И тоа е дека некои камили во пустината Гоби се способни да најдат вода оддалечена повеќе од 80 километри. Фактот дека камилите можат да најдат вода од толку далеку е нешто што научниците го објаснуваа многу години.

Со откривањето на геосмин и неговите карактеристики, тој може да биде механизам за животните да ги растераат спорите на овие микроорганизми со цел да се знае каде има вода.

Се чини дека во пустината, Streptomyces ослободува геосмин во влажен терен, што може да го зафатат мирисните рецептори во камилите. Се смета дека аромата на геосмин може да биде механизам за животните да ги растераат спорите на овие микроорганизми. Така, кога камилите пијат вода, ги шират спорите каде и да одат помагајќи им на ширењето. Но, ова навидум тривијално соединение, геосмин, може да биде прашање на живот и смрт за камилите. Ако генетската мутација се случи во природата, тоа би било страшно за овие животни. Покрај тоа, не само што ги привлекува камилите мирисот на геосмин, туку и некои црви и инсекти се способни да ги насочат потеклото на овие бактерии.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за геосмин и неговите карактеристики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.