Суецки канал

должина на каналот

Човечкото суштество е протагонист на бројни архитектонски подвизи. Создавањето на канал што би можело да го поврзе Црвеното Море со Средоземното Море беше инспирација за античките цивилизации кои го населувале Истмусот од Суец. Имаше неколку обиди додека не се изгради крајот Суецки канал. Трасата е од голема важност од економски аспект и зад себе има одлична и прилично интересна приказна што ќе ја раскажеме овде.

Во оваа статија ќе ви кажеме сè што треба да знаете за Суецкиот канал, неговата изградба и историја.

Дизајн на каналот Суец

економска важност на каналот

Ние не се враќаме назад до првите обиди за изградба на овој канал во XNUMX век п.н.е. Во тоа време, фараонот Сесустрис III нареди изградба на канал кој би можел да ја поврзе реката Нил со Црвеното Море. Иако имаше прилично мал простор, тоа беше повеќе од доволно за да се сместат сите бродови од тоа време. Оваа рута била широко користена до средината на VII век п.н.е. Пустината била доволно голема за да добие голем дел од земјата кон морето, блокирајќи го излезот кон него.

Поради оваа причина, фараонот Неко се обиде повторно да го отвори каналот без никаков успех. Повеќе од 100.000 мажи загинаа во обидот повторно да се отвори каналот. После еден век, кралот на Персија, Дариј, ги пушти во употреба работите за да може да се опорави јужниот дел на каналот. Идејата беше да се донесе канал преку кој сите пловни објекти можат да поминат директно на Средоземното море без да поминат низ реката Нил. Делата завршија 200 години подоцна под мандатот на Птоломеј Втори. Изгледот беше практично идентичен со сегашниот Суецки канал.

Постоеше разлика од девет метри помеѓу водостојот на Црвеното Море и оној на Средоземното Море, така што ова мораше да се земе предвид при пресметките за изградбата на каналот. За време на римската окупација на Египет, доживеале значителни подобрувања што може да ја зголемат трговијата. Сепак, по заминувањето на Римјаните овој канал повторно беше напуштено и не беше користено за ништо. За време на доминацијата на муслиманите, калифот Омар беше задолжен за нејзино закрепнување. По цел век во работењето, повторно беше повратен од пустината.

Мора да имаме предвид дека пустината има постојана динамика со текот на времето и дека песокот може да уништи сè што е на нејзиниот пат.

Историја на Суецкиот канал

важноста на каналот Суец

Постоењето на Суецкиот канал оттогаш остана целосно скриено илјада години. До пристигнувањето на Наполеон Бонапарта кој пристигна во Египет во 1798 година. Меѓу групата научници кои го придружуваа Наполеон има некои реномирани инженери и тој имаше специфични наредби да изврши увид во истмус со цел да се потврди одржливоста на отворањето на каналот што може да овозможи премин на трупи и стока на исток. Главната цел на каналот е и биле комерцијалните рути.

И покрај откривањето траги од античките фараони во потрага по начин како повторно да се отвори каналот, инженерот за неговата изградба беше тотално невозможен. Бидејќи имало девет метри разлика помеѓу двете мориња, тоа не дозволило да се гради. Поминаа години, зголемениот километар беше потребата да се отвори оваа морска рута.

Веќе среде индустриската револуција, трговијата во Источна Азија престана да биде луксуз и стана од витално значење за економскиот раст на сите најголеми европски сили. Во 1845 година, беше додаден уште еден пат, што беше првиот Египетска железничка линија што ја поврзува Александрија со пристаништето Суец. Имаше копнена рута низ синајската пустина, но беше многу непрактично поради обемот на товар што можеа да го носат карваните. Трговијата во овие области не беше воопшто оптимална.

Првата железничка линија за науки беше доста корисна за превоз на патници, но недоволна за превоз на стока. Не можеше да се натпреварува со новите пароброд што постоеја во тоа време, а беа многу побрзи и со поголема носивост.

Неговата конструкција

Конечно, работите за изградба на овој канал започнаа во 1859 година од страна на францускиот дипломат и бизнисмен Фердинанд де Лесепс. После 10 години изградба, тој беше инаугуриран и стана едно од најголемите инженерски дела во светот. Илјадници работници како египетски селани работеа насилно и околу 20.000 XNUMX од нив починаа поради тешките услови во кои се изведуваше градбата. Тоа е прв пат во целата историја да се користат машини за ископување специјално дизајнирани за овие дела.

Франција и Велика Британија управуваа со овој канал неколку години, но претседателот на Египет го национализираше во 1956 година. Со тоа започна меѓународна криза позната како Синајска војна. Во оваа војна Израел, Франција и Велика Британија ја нападнаа земјата. Подоцна, помеѓу 1967 и 1973 година, имаше арапско-израелски војни, како што е војната во Јом Кипур (1973).

Последното реновирање на Суецкиот канал беше во 2015 година со некои дела за проширување што предизвика бројни полемики бидејќи го достигна капацитетот и вкупната должина што ги има во моментов.

Економско значење

брод заглавен во суецкиот канал

Денес стана нешто попознато да се менува заради Заземјување на бродот Ever Given, кој има повеќе од 300 бродови и 14 влечни бродови кои работат на својата опашка тешко е да се обнови поморскиот сообраќај во областа.

Економската важност во основа зависи од фактот дека околу 20.000 бродови минуваат рачно низ овој канал и тој е целосно пловен канал што се користи во Египет. Благодарение на ова, целиот регион стана нешто напредно благодарение на трговските размени. Овозможува поморска трговија меѓу Европа и Јужна Азија и има прилично стратешка локација.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за Суецкиот канал, неговата изградба и неговата историја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.