Панамскиот канал

важноста на панамскиот канал

El Канал на Панама Станува збор за меѓуокеански воден пат што поминува низ целиот американски континент во висина на Панама. Благодарение на овој канал, Карипското Море и Атлантскиот Океан можат да се поврзат со Тихиот Океан. Тоа е рута која има големо економско значење за луѓето.

Затоа, ќе ја посветиме оваа статија за да ви ги кажеме сите карактеристики, економска важност и историја на Панамскиот канал.

клучните карактеристики

Канал на Панама

Тоа е траса што го поминува истмусот на Панама во најтесниот дел. Преку систем на брави на секој крај тие ги креваат чамците до 26 метри надморска височина и ги водат кон езерото Гатун. Овие краеви се полнат со вода и формираат вештачко езеро кое потоа се спушта од другата страна за драстично да ги скрати времињата на навигација и поморска комуникација.

Пред отворањето на овие канали, бродовите мораа да се спуштаат кон теснецот Магелан и Кејп Хорн. Овие две области се најјужниот дел на јужноамериканскиот континент за да можат да преминат од еден до друг океан. Изградбата на Панамскиот канал е една од најголемите дела на светскиот инженеринг на целиот XNUMX век.

Историја на каналот Панама

работа на панамскиот канал

Ајде накратко да ја сумираме историјата на овој канал. Истмусот од Панама веќе го користеа предколумбиските абориџини за да можат да транзитираат помеѓу еден и друг океан. Сето ова знаење беше пренесено на Шпанците за време на освојувањето. Толку многу што Кралот Чарлс I во 1524 година предложи создавање на канал што ќе ги обезбеди временските прилики за патување помеѓу Перу и Шпанија. Но, технолошката и финансиската состојба на Европа не го дозволи тоа за тој момент.

Во текот на XNUMX век, се појави идејата за изградба на канал на нивото на морето во Никарагва, но целиот овој градежен процес мораше да биде запрен од политички причини. Денес, оваа идеја е оживеана. Тоа беше познатиот германски натуралист преку панамскиот истмус кој ги постави теоретските основи за ископувањето на каналот и чиј проект беше воведен од Фердинанд де Лесепс десет години подоцна. Овој човек бил француски бизнисмен и инженер.

Димензиите на овој канал што ги поврзува пристаништата Балбоа и Кристобал се долги 77 километри. Бравата е висока околу 39 стапки и долга 110 стапки. Тие држат околу 106 стапки вода. Преминувањето на целиот канал обично трае околу 8 часа. Ова ни дава идеја за тоа колку долго е.

Проекти за изградба на каналот во Панама

Постојат различни градежни проекти за овој канал, бидејќи тие ги отворија своите врати во 1914 година. Проектот беше пренесен на една француска компанија во времето на владата на тогашната Република Нова Гранада во 1839 година. Сепак, беше познато дека изградбата на овој канал имаше големи потешкотии во трудот, владата итн. Како резултат, француската компанија изгуби интерес и се откажа од концесијата набргу потоа. Во 1879 година беше Французинот Фердинанд де Лесепс кој го презеде целиот проект по завршувањето на Суецкиот канал во Египет. Тој веќе имаше повеќе искуство и сакаше да го примени во каналот Панама.

На таков начин што работите започнале во 1881 година среде сите епидемии на жолта треска, предизвиците што ги носи самиот терен и откривање на корпоративна корупција што денес е познато како скандал во Панама. Работите престанаа следната година затоа што силен земјотрес го потресе целиот истсмус. Финансирањето на проектот престана во 1888 година и беше целосно напуштено. Тогаш, Американците интервенираа за да го продолжат проектот од дваесеттиот век и, според панамската влада, тој ги отвори вратите на каналот во 1914 година.

Максималната точка на функционалност достигната во 1963 година. Во 2006 година, конечно беше објавен проект за проширување на Панамскиот канал. преку нови брави да има многу поголем простор за поморски сообраќај. Оваа одлука е доставена на популарен референдум и беше одобрена од мнозинството од гласачкото население. Работите започнаа следната година, а кулминираа во 2016 година во јуни поради низата доцнења и финансиската криза.

Управување, администрација и економско значење

должина на работата

Во моментов Панамскиот канал е под панамска управа. Оваа администрација им беше отстапена вечно на Соединетите Држави откако ќе се изгради каналот. Овој притисок беше доста контроверзен, бидејќи следните влади водеа спор или го обновиле суверенитетот на каналот. Тие исто така се обидоа вратете ја лентата од 8 километри околу неа, која исто така беше пренесена.

Во моментов, тој е под администрација на Панама и извршени се некои преговори во врска со трансферот на контролата врз каналот до локалните власти. Овој канал е важен во комерцијалната навигација низ целиот свет. И тоа е дека многу банки се изградени со ознаката Панамакс, што значеше дека тие имаа максимални димензии соодветни за да можат да се транзитираат должината и ширината на каналот без никаков проблем. Тие беа чамци како комерцијална цел што требаше да помине низ овој канал и го прилагодија нивниот дизајн на димензиите за да не предизвикаат проблеми.

Во однос на важноста, мора да се земе предвид дека тоа е одличен извор на работа и национален доход. Отворањето на каналот овозможи побрз и поширок проток на трговска поморска размена. Сето ова имаше многу позитивно влијание врз дозволените економии во светот поголемо израмнување помеѓу развиените нации и оние кои сè уште се развиваат.

Тоа исто така значеше важен извор на работа со национален доход и некои придонеси за регионот и особено за луѓето во Панама.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за Панамскиот канал, неговите карактеристики и неговата економска важност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.